Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Honzíci dokráčeli na Czech open do osmifinále

Honzíci ve své třetí účasti na pražském turnaji Czech open zaznamenali zatím nejlepší výsledek, když dokráčeli až do osmifinále. Celkem na největším florbalovém turnaji sehráli 6 zápasů s bilancí 4 výhry, 1 remíza a 1 prohra. Czech open se odehrálo přibližně v půlce letní přípravy a byla to první ostřejší zkouška na hřišti, která odhalila několik nedostatků, na nichž je třeba zapracovat do začátku nové divizní sezóny.

Pacovští Honzíci 4:2 Tatran Střešovice Black

Do turnaje Áčko vstoupilo proti týmu mladých nadějí z jednoho z nejúspěšnějších českých klubů. Hráči Tatranu šli v zápase do vedení. Poté se jim naskytla možnost dlouhé čtyřminutové přesilovky za dvě vyloučení naráz. Honzíci se ale dokázali ubránit, a dokonce si vytvořili i řadu šancí, které ale zůstaly nevyužity. Tatran si vedení pohlídal do konce prvního poločasu. Hlavními problémy, se kterými se Áčko potýkalo, byly nesehranost a nervozita. Klid na hole Honzíků dodal Matěj Doubek, který nejprve srovnal, když proměnil samostatný nájezd, a za pár minut proměnil přesilovou hru po souhře s Petrem Kubíčkem. I když soupeř dokázal na tyto dvě branky odpovědět a srovnat na 2:2, výhru nakonec vystřelil Honzíkům Jan Dušek, který opět oblékl na tento turnaj pacovský dres, a na 4:2 pečetil první vítězství Karel Vágner.

Pacovští Honzíci 5:4 RH Piving Ostrava

Honzíci byli podle papírových předpokladů i v tomto utkání favorité. Do vedení šel ale opět soupeř. Brzy dokázal odpovědět Adam Škoda, nicméně ostravský celek poté zaútočil ve vlastním oslabení a odskočil opět do vedení. Honzíci ale do konce prvního poločasu otočili utkání na svoji stranu. Dva góly přidala první lajna, když se trefili nejprve Dušek a poté Doubek. Na 4:2 poté zvyšovala řada druhá, když Zajíc dlouhým pasem našel Kubíčka, který proměnil samostatný únik. Vteřinu před sirénou ovšem soupeř korigoval na 3:4, čímž se dostal zpět do hry, a ve druhém dějství dokonce bylo opět srovnáno. Výhru 5:4 nakonec vystřelil Matěj Doubek, který na vyrovnávací gól odpověděl za půl minuty.

Pacovští Honzíci 2:2 FBC Barracudas Slaný

Druhý hrací den čekalo Honzíky utkání o první místo ve skupině. Do zápasu ale vstoupil lépe soupeř. Áčko v prvním poločase nedokázalo nic vymyslet na rozdíl od soupeře, který své šance proměnil a odnesl si do druhého dějství vedení 2:0. Hráči z týmů Barracudas dobře bránili a Honzíci se jen těžko dostávali do šancí. Ty nakonec přišly a v samém konci zápasu. Matěj Doubek nejprve proměnil další vybojované trestné střílení a za půl minuty ho do samostatného úniku poslal přesným výhozem Adam Kršek. Dva vstřelené góly Honzíky nakoply, ale k výhře ve skupině potřebovali výhru za tři body. Minutu před koncem si tak Áčko vyzkoušelo hru v šesti hráči v poli s prázdnou bránou, nicméně obrana soupeře vydržela. Ve skupině tak Honzíci skončili na druhém místě.

Pacovští Honzíci 4:1 Open Camps Tatran Střešovice

První kolo play off sehráli Honzíci s dalším výběrem mladých hráčů z Tatranu. Áčko poprvé v turnaji vstoupilo do utkání lépe než soupeř. Skóre otevřel Adam Škoda. Tatran pak překvapil střelou z dálky a srovnal na 1:1. Od té doby byli Honzíci lepší a kontrolovali vývoj zápasu. První branku v turnaji vstřelil Michal Hošek. Ve druhém dějství se blýskla druhá útočná řada, když se nejprve trefil Petr Kubíček a v dalším střídání ho napodobil skoro ze stejného místa František Zajíc.

Pacovští Honzíci 4:2 Kralupy Wolves

Honzíci byli od začátku druhého utkání v play off lepším týmem. V první půlce ale i přes řadu šancí vstřelili jenom jeden gól, když po nahrávce Doubka prosadil Jan Dušek. Na začátku první poloviny soupeř nabídl Áčku přesilovku, kterou velmi brzy využil Matěj Doubek. Kralupy se ale ještě zvedly. Nejprve byli útočící hráči soupeře důraznější na brankovišti a poté využili přesilovku a srovnali tak na 2:2. Misky vah na stranu Honzíku převážila opět první lajna, která po gólech Doubka a Škody zařídila výhru 4:2 a postup do osmifinále.

Pacovští Honzíci 0:1 FBC Barracudas Slaný

V osmifinále se Honzíci opět postavili hráčům ze Slaného. Oproti utkání ve skupině začalo lépe pacovské Áčko. Všechny šance ale pochytal brankář soupeře, nebo dokonce musela pomáhat branková konstrukce. Větší šanci nepřinesla ani přesilovka Honzíků, a tak první půlka skončila nerozhodně. Ve druhé půlce byl obraz hry velmi podobný. Áčko marně dobývalo obranu soupeře a ten hrozil pouze z protiútoků, se kterými si Honzíci dokázali poradit. Rozhodla nakonec poslední minuta. Možná polevení v koncentraci a soustředění se na případné nájezdy dostaly soupeře do té největší šance, kterou 15 vteřin před koncem také proměnil. Honzíci tak po první prohře 0:1 skončili letošní působení na Czech open.