Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Honzíci jasně přehráli Tábor. Na úvod sezony vyhráli 8:1

Honzíci na úvod nové divizní sezony porazili Tábor 8:1. Navíc první zápas Áčko odehrálo v nových dresech, které přišly den před zápasem. Honzíci od začátku diktovali tempo hry a i když ve druhé polovině utkání polevili, dokázali si výsledek pohlídat. Třemi góly se blýskl Petr Kubíček. Brankář Jan Máca během dvou třetin neinkasoval ani jednu branku

Honzíci vstoupili do zápasu velmi dobře. Hned při prvním střídání dokázala první řada zamknout soupeře na jejich půlce a poprvé otestovala brankáře domácích. Přesto že Áčko od začátku diktovalo tempo hry, skóre se pohnulo až v osmé minutě, kdy Adam Škoda potrestal chybu soupeře v rozehrávce. Tábor často chyboval při zakládání útočných akcí. Další minelu potrestal Petr Kubíček střelou ze střední vzdálenosti.

Honzíci nepolevili, a i nadále se hra odehrávala spíš na polovině domácích. Ti hrozili pouze z brejků, které ale bezpečně pokryl Jan Máca. Na 3:0 pak zvyšoval Tomáš Krátoška přesnou střelou do horního růžku. V gólovém koncertu v první třetině pokračoval, když situaci dva na jednoho nejprve využil svou druhou brankou Petr Kubíček, a na 5:0 následně zvyšoval Jan Tomšů, který doklepl do prázdné branky střelu Petra Diviše.

Ani ve druhé třetině se obraz hry neměnil, nicméně A-tým hrál více na jistotu. Hráči se nehnali do útočných akcí a spíš drželi balonek na svých holích, aby se soupeř k ničemu nedostal. Diváci v hale tak v prostředním dějství viděli pouze jednu branku, kterou vstřelil Petr Kubíček a zkompletoval tak hattrick.

Áčko kontrolovalo vývoj zápasu. Ve třetí třetině ovšem nabídlo Táboru tři přesilovky, ale všechny šance pokryl Adam Kršek, který vystřídal do poslední části Mácu. Navíc Honzíci vstřelili i branku v oslabení, když Škoda ze vzduchu sklepl do branky pas Tomáše Voldřicha. Tábor se nakonec přece jen dočkal alespoň čestného úspěchu, když minutu před koncem proměnil samostatný únik jeden z domácích útočníků a upravil skóre na konečných 8:1 z pohledu Honzíků.

Komentář trenéra Petra Diviše: „Půlku zápasu jsme jasně Tábor přehrávali, ale pak přišlo určité uspokojení. Polevili jsme v nasazení a špatně jsme řešili všechny brejkové šance, takže se soupeř dostal do hry i do řady šancí. Nakonec zasloužené vítězství, které poodkrylo naše silné, ale i slabé stránky, na kterých musíme zapracovat, protože příští týden nás čeká mnohem silnější soupeř.