Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Czech Open 2019

Honzíci se v srpnu historicky po druhé zúčastnili největšího florbalového turnaje Czech Open, v rámci kterého se Áčko střetlo ve skupině i se zahraničními soupeři. Ze Švédska, florbalové kolébky, byl hned první soupeř Kais Mora. Druhé utkání se Honzíci postavili ostravskému MVILu a skupinovou fázi zakončili zápasem proti maďarskému celku Phoenix Wizards.

Čtvrtek 8. 8. 2019

Pacovští Honzíci 4:4 Kais Mora (Švédsko)

Czech Open Áčko zahájilo hned zostra proti Kais Mora. Honzíci si díky dnešním možnostem našli soupeře na internetu, aby zjistili, jakou ligu ve Švédsku hraje. Podle všeho Mora bojuje ve třetí nejvyšší švédské soutěži, takže všichni tušili, že to nebude procházka růžovou zahradou.

Po úvodním hvizdu to také Švédové hned potvrdili, když po čtyřiceti vteřinách vstřelili první branku. Honzíci byli rádi, že se zvládali bránit, nicméně postupem času se dokázali na tempo adaptovat a více se dostávat do hry. Těsně před koncem prvního poločasu dokázali Honzíci vyrovnat zásluhou Honzy Duška, nové posily ze Soběslavi. Ve druhém poločase to bylo o poznání lepší a hra, která se jistě líbila nejednomu divákovi v kunratické hale, byla vyrovnaná. Áčko dokázalo proměňovat svoje šance a čtrnáct sekund před koncem šlo do vedení 4:3 pro brance Petra Kubíčka, taktéž novice ve žlutomodrém dresu. Švédi ovšem prokázali svoji kvalitu a čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou dokázali ze standardní situace vyrovnat na konečných 4:4.

Pacovští Honzíci 1:1 1. MVIL Ostrava

Ke druhému zápasu nastoupilo Áčko proti ostravskému MVILu, který ještě loni hrál 1. ligu. Tento fakt asi zapříčinil, že Honzíci přistupovali k soupeři s až moc velkým respektem. První půlka i tak skončila nerozhodně 0:0. Po pauze ovšem brzy Ostrava odskočila, když využila drobné zaváhání v obraně Honzíků. Áčko marně bušilo do obranného valu soupeře, ovšem ten nakonec povolil. Vyrovnání i konečný výsledek 1:1 zařídil Milan Buřič.

Pátek 9. 8. 2019

Pacovští Honzíci 6:1 Phoenix Wizards (Maďarsko)

Páteční dopolední utkání mělo rozhodnout o konečném umístění ve skupině. Honzíci vzhledem k vyrovnanosti skupiny mohli brát 1. i 4. místo. Očekávalo se těžké utkání s houževnatým maďarským soupeřem, protože Áčko přihlíželo oběma čtvrtečním zápasům, aby se na soupeře z atypické florbalové země dobře připravilo.

Honzíci šli brzy do vedení a vypadalo to, že i nadále budou diktovat tempo hry. Wizards ale dokázali odpovědět v přesilové hře. Áčko si po trefě Duška ale vzalo vedení zpět ještě před přestávkou. Po pauze už bylo vše jinak a maďarská obrana nedokázala zachytávat útoky Honzíků. Čtyři góly ve druhé půlce rozhodli o celkovém druhém místě ve skupině M27.

Pacovští Honzíci 1:0 Tatran Střešovice Black

Ještě v pátek se rozehrálo play off. V prvním kole narazili Honzíci na mladé naděje slavného českého týmu ze Střešovic. Byl to paradoxně asi nejhorší zápas. Soupeř dobře bránil a Honzíky k ničemu nepouštěl. Totéž by se ale dalo říct na druhou stranu. Oba brankáři dohromady nezaznamenali za celý zápas ani 10 zákroků. Honzíky nakonec do dalšího kola posunul Michal Hošek, který se prosadil ze standardní situace střelu mezi nohy.

Sobota 10. 8. 2019

Pacovští Honzíci 1:2 sn Gymnázium Chomutov

Honzíci splnili cíl a dostali se do sobotní fáze turnaje (mezi 64 nejlepších).  Ve druhém kole play off se střetli s celkem Gymnázium Chomutov. Název ovšem klame tělem, protože hráči tohoto týmu měli maturitu již řadu let za sebou.

Áčko do něj nevstoupilo úplně šťastně a ve druhé minutě, když nedokázalo úplně vystřídat, inkasovalo první gól. Od té doby se ale výkon postupně zlepšoval, ale do velkých šancí obrana soupeře Honzíky nepustila. Ve druhé půli ale střeleckou smůlu v tomto zápase protrhl Matěj Doubek a srovnal na 1:1. Oba týmy si do konce základní hrací doby vytvořili několik šancí. Skóre už se ale nehýbalo. Podle pravidel po remíze přišly na řadu ihned samostatné nájezdy, ve kterých větší sílu ukázal bohužel soupeř a Honzíky vyprovodil ve druhém kole vyřazovacích bojů. Áčko tak vyrovnalo loňský výsledek při své druhé účasti na Czech Open.