Hippos Žďár n/S

Datum a čas konání: 1.12.2019 14:00
Místo: SH ZŠ Osvobození, Pelhřimov

Honzíci na Thajsko nestačili. Přesto si ze zápasu odnáší cenné zkušenosti

Honzíci sehráli ve čtvrtek netradiční utkání. V Kutné Hoře je na soustředění thajská mužská i ženská reprezentace. A právě s mužkou částí si Áčko zpestřilo program. Netradiční byl i čas, protože Thajci si ještě zvykají na časový posun, takže utkání začalo až ve 21:00.

Jak se dalo očekávat, Thajci hned od začátku nasadili vysoké tempo. Přesto se Honzíci dokázali ubránit všem nástrahám a dokonce si sami vypracovali několik zajímavých příležitostí. Bezbrankový stav vydržel až do půlky první třetiny. Skóre otevřelo Thajsko, které v tu chvíli mělo více ze hry. Gól soupeře ještě více nabudil a po obrovském nedůrazu na brankovišti, což je problém, který Áčko řeší od začátku sezóny, soupeř zvyšoval už na 3:0.

Honzíci byli brankovým přídělem mírně omráčeni, přesto se ale po gólech Doubka a Milana Patáka opět přiblížili Thajsku na dostřel jediné branky. Postupem času byla na Honzíkách znát únava, protože bránit jakýkoliv útok netradičního soupeře bylo velice náročné. Naopak Thajci vůbec nezpomalovali a ještě navíc začali napadat rozehrávku Honzíků, což jim ve druhé třetině přineslo rozhodující náskok. Před posledním dějstvím Áčko prohrávalo 3:7.

Honzíci se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale z rodící se útočné akce často vzešel brejk soupeře, se kterým si hráči takového kalibru uměli poradit na výbornou. Áčko ještě nakonec dokázalo zkorigovat skóre na 6:11, což je konečný výsledek zápasu s thajskou reprezentací. Thajsko se mimochodem účastnilo dvou posledních světových šampionátů. Výsledek sice hovoří jednoznačně, ale pro pacovské hráče to byla zajímavá zkušenost a příjemné zpestření nabitého programu divizní sezóny.