Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Honzíci na závěr nestačili na Chrudim a obsadili konečné deváté místo

Honzíci na závěr letošní divizní sezóny nestačili na Chrudim, které podlehli 6:10. Zápas týmů ze spodní poloviny tabulky byl opticky od začátku vyrovnaný, přesto byl ale soupeř skoro celé utkání o krok vpřed. Vše nakonec rozhodly individuální chyby, kterých Áčko nakupilo víc než dost. V tabulce divizní skupiny D obsadili Honzíci konečné deváté místo.

První minuty posledního divizního utkání v letošní sezóně byly vyrovnané. Oba týmy bedlivě čekaly na chybu soupeře. Chrudim šla sice do vedení. To jí ale nevydrželo dlouho, protože střelou na bližší tyč překvapil brankáře soupeře Milan Paták, který oblékl pro tento zápas kapitánskou pásku při absenci kapitána Matěje Doubka. Oba celky pak měly možnost přesilové hry. Obranné čtveřice na obou stranách ale byly úspěšnější. Piráti si ovšem ještě před přestávkou zajistili vedení, které si v klidu přenesli do druhého dějství.

Prostřední část Áčko nezačalo dobře. Hned v prvních minutách znovu inkasovalo. Poté ovšem Honzíci zlepšili svůj pohyb a aktivitu a začali si vytvářet šance. Kontaktní gól na 2:3 vstřelil po chybě v rozehrávce Chrudimi Honza Tomšů, který zůstal sám nepokrytý před bránou. Áčko mělo několik možností na vyrovnání. Za gólmanem soupeře dvakrát zazvonila tyčka. Patrně největší příležitostí jak srovnat krok měla být přesilová hra, jenže Honzíci se místo tlaku sami dostali do problémů a Chrudim odskočila na 4:2. Domácí, kteří byli na koni, ještě dokonce zvýšili svůj náskok na 5:2. Do konce druhého dějství ale vrátil Honzíky do hry František Zajíc, který dostal balonek za gólmana soupeře jednoručním backhandem.

První řada si na konci druhé a na začátku třetí třetiny vytvořila řadu šancí, které ale zůstaly nevyužity. O slovo se tak přihlásila opět Chrudim a deset minut před koncem zasadila rozhodující ránu, když odskočila až na propastných 9:3. Čtyřminutový výpadek ve třetí třetině nakonec Honzíky stál celý zápas, protože tři branky Michala Hoška v závěru zápasu už pak jen korigovaly výsledek na konečných 10:6 pro domácí.