Pacovští Honzíci


Pacovští Honzíci
www.pacovstihonzici.cz

Poslední zápas

FBC Rokycany

7:3

Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 4.10.2020 17:00
Místo: SH Rokycany

Chci více propojit Áčko s Béčkem. Hlavním cílem je, aby nás florbal bavil celou sezonu, říká Petr Diviš

Chci více propojit Áčko s Béčkem. Hlavním cílem je, aby nás florbal bavil celou sezonu, říká Petr Diviš

Honzíci zítra vstoupí do nové sezony. Jako první zahájí nový ročník A-tým zápasem s Táborem, který začíná v sobotu v 17:00. Áčko se po roce vrací zpět do divize C, která sdružuje týmy z Jihočeského a Plzeňského kraje. Změna čeká i béčko, které bude hrát Jihočeský přebor místo Ligy Vysočiny. Obě mužské kategorie budou své domácí zápasy hrát v nové sportovní hale v Chýnově. Postřehy před novou sezonou přidává šéftrenér Petr Diviš.

Jak hodnotíš loňskou sezónu?

Loňskou sezónu jsme končili v určitém rozkladu a bojovali jsme o záchranu až do posledních kol. V podstatě jsme se těšili i na konec. Začali jsme sice skvěle a tým šlapal, ale pak přišla série nepovedených zápasů, která vyvrcholila přídělem v Mohelnici, a na tým padla deka, kterou už jsme nedokázali shodit. Odehráli jsme potom i pár dobrých zápasů třeba doma s Hornets Brno nebo s Mýtem, ale taky přišly totální propadáky s Letohradem nebo v Chrudimi, kam jsme si přijeli vyloženě jenom zahrát. Nejvíc mě mrzelo, že jsme dokázali v řadě zápasů držet krok s favoritem, ale pak stačila jedna chyba v obraně nebo snadný gól soupeře ze standardky, sesypali jsme se, a nakonec dostali příděl.

Jaké má áčko cíle v nové divizní sezoně?

Letos bych se rád pohyboval co nejdále od sestupových vod. Hlavní cílem pro mě ale je, aby nás florbal bavil celou sezónu a těšili jsme se na každý trénink a zápas. Budu chtít i více propojit Áčko s Béčkem, abychom si dokázali více pomoct, protože doteď byly oba týmy skoro nezávislé entity.

Jaké byly hlavní nedostatky loni a na čem zapracovat pro letošní sezónu?

Nejvíce musíme zapracovat na přesilovkách a oslabeních, které jsme měli nejhorší v soutěži, a zlepšit se musíme i ve standardních situacích, ze kterých jsme často lacině inkasovali. Problém jsme měli i s nedisciplinovaností, kvůli které jsme prohráli některé zápasy. Obecně tak jde hlavně o obranné činnosti jednotlivce i týmu. Máme připravené i nějaké šablony a mechanismy pro některé herní situace, tak uvidíme, jestli to dokážeme předvést i v zápasech.

Jaká byla letní příprava?

Klasická honzíkovská. Nějaké kondiční tréninky samozřejmě proběhly, ale účast na nich tradičně byla slabší. Suchá příprava Honzíkům prostě nevoní. Musím ale na tomto místě pochválit dorostence Kubu Hájka, kterému většina mužů koukala na tréninkách na záda. V rámci přípravy jsme jeli tradičně na pražský Czech Open a sehráli přátelák se Soběslaví. Všechny zápasy mi jasně ukázaly, že když budeme běhat celý zápas a hrát organizovaně a dle domluvené taktiky, tak nemám o tenhle tým strach. V opačném případě budeme mít problém s týmem z Ligy nebo Přeboru.

Jak vypadá nová „domácí“ hala v Chýnově?

Měl jsem trochu strach o rychlost povrchu, ale po prvním tréninku jsem spokojený. Od nové haly si hlavně slibuji, že nám umožní trénovat některé situace na velkém hřišti. Například přesilovky, což v menší hale s atypickým povrchem v Obratani prostě pořádně nešlo. Navíc snad získáme i výhodu znalosti povrchu domácího prostředí.

Co znamená pro béčko přesun do jihočeského přeboru?

Důvodem, proč jsme přihlásili B tým k Jihočechům, je kratší doprava na turnaje, takže odpadnou šílené odjezdy v šest ráno do Skutče. Logicky očekávám i nižší úroveň oproti Lize Vysočiny, která byla vysoko nad úrovní béčka. V přeboru bude mnohem více vyrovnaných zápasů.

Jelikož jsi i šéftrenérem mládeže, jaké jsou cíle u mládeže?

Základní cíle jsou stejné jako každý rok. Chci, aby děti, co k nám chodí, hrály florbal pro radost a dobrou partu. Aby chodily rádi na tréninky a nemusely se do nich nutit, nebo je dokonce museli nutit rodiče. Po sportovní stránce bude hlavní úkol pro letošní i další sezóny stabilizace struktury kategorií mládeže, příprava na cílovou strukturu včetně dorostu a zapojení dorostenců do mužů, což je podle mě klíčový faktor úspěchu klubu v mužských kategoriích. S tím souvisí posílení trenérské základny a zvýšení její kvality.

 

Najdete nás na Facebooku

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. FBC Strakonice 4 41:20 9
2. FBŠ Plzeň 3 30:9 9
3. FBC Písek 4 34:16 9
4. FK Slovan Jindřichův.. 4 24:22 9
5. FBŠ Slavia Plzeň 3 30:17 6
6. FBC Rokycany 4 26:27 6
7. FBC Došwich Milevsko 4 23:24 6
8. FBC Štíři České.. 4 25:29 6
9. Pacovští Honzíci A 4 19:26 3
10. 1. Fbk Tábor 4 18:34 3
11. FBC Spartak Kaplice 4 15:35 3
12. SK Jiskra Domažlice 4 10:36 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FBC Rokycany
Pacovští Honzíci A
7:3
Podrobnosti
Financování
Oddíl je financován z prostředků MŠMT
Město Pacov Rendl Selekta Pacov
SI-NEK
Microcomp PLUS
HD Servis Milan Doubek
Jednadvacítka

TOPlist Počet návštěv: 7215
Posledních 30 dnů: 251 | Posledních 7 dnů: 68 | Poslední den: 6

© 2021 Pacovští Honzíci | Všechna práva vyhrazena | pacovsti.honzici@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne