Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Honzíci domácí zápas nezvládli. S Milevskem prohráli 5:8

První domácí utkání Honzíci nezvládli. Před zaplněnou halou v Chýnově nestačili na Milevsko, kterému podlehli 5:8. Áčko od začátku tahalo za kratší konec. I když soupeře přestřílelo, rozhodla opět efektivita v proměňování šancí. Ještě ve třetí třetině Honzíci prohrávali pouze o gól, ale hosté si nakonec vypracovali rozhodující náskok i kvůli zbytečným vyloučením.

Honzíci do prvního zápasu nevstoupili vůbec dobře. Už ve 47. vteřině proměnil soupeř přečíslení dva na jednoho, do kterého se dostal po ztrátě balonku na půlce hřiště. Z úvodního šoku se áčko dokázalo oklepat a začalo si také vytvářet první šance. V polovině první třetiny krok s Milevskem srovnalo v přesilové hře, když se prosadil Jan Tomšů přesnou střelou do horního růžku. Hosté si ale vzali vedení zpět a první třetinu nakonec vyhráli 2:1.

Vstup do druhé třetiny domácím opět nevyšel a ve třicáté vteřině Milevsko odskočilo do dvoubrankového vedení. Přetahovaná pokračovala. Zápas byl herně vyrovnaný, ale všechny dobré šance pacovských skončily nedůrazným zakončením nebo zakročil brankář hostů. Přesto si jeden míček cestu do sítě našel. Nováček v pacovském dresu Viktor Voborský, který přišel na střídavé hostování z nedalekého Chýnova, procedil brankářovi balonek mezi rukou a nohou – 2:3.

Prostřední část si hosté nakonec pohlídali. Své šance, které si vytvořili, dokázali na rozdíl od Honzíků využít, a dokonce odskočili do tříbrankového vedení. Před druhou sirénou ještě snížil na 3:5 Matěj Doubek. Poslední dějství mohlo nabídnout bitvu o tři body. V další přesilovce domácích se totiž opět prosadil kapitán Honzíků a bylo to už jenom o gól.

Honzíci hozenou rukavici ale nezvedli a místo vyrovnání přišly další dvě branky hostů. Áčku se pak přestalo dařit a v klíčových situacích za soupeřem zaostávalo, což vyústilo mimo jiné v několik zbytečných dvouminutových trestů. Milevsko si tak pohodlně dokráčelo pro výhru 8:5.