SK Jihlava

SK Jihlava

1 : 5

(0:2,0:2,1:1)

První minuty byly od obou týmů opatrné. Nicméně Honzíci, kteří přijeli s deseti hráči do pole, nechtěli dát třetí Jihlavě kůži lacino. Áčko splnilo taktický plán a v prvních deseti minutách nepustili soupeře do vážnější šance a spoléhalo se naopak na vlastní rychlé protiútoky. Jeden takový dokázal využít Matěj Doubek, který dorazil do brány pokus Libora Slatinského, který tak zaznamenal svůj první bod v dresu Honzíků. Hned za minutu vystřelil ze standardní situace Dan Holeček, jehož střelu tečoval jihlavský obránce, takže Áčko vedlo před přestávkou 2:0.

Ve druhém dějství se Honzíci snažili nic neuspěchat, aby se vyvarovali případných chyb v rozehrávce. I přes to se domácí dostali k zajímavým příležitostem, ale pokud se tak stalo, zasáhl pohotově chytající brankář Mareš. Jihlavští se sami připravili o možnost útočit, když jeden z domácích dostal dvouminutový trest. Áčko dokázalo přesilovku využít, když vyraženou střelu Voldřicha dorazil za bezmocného gólmana navrátilec do sestavy Zdeněk Kounek. Obraz hry se pak neměnil. Honzíci v klidu rozehrávali ze zadních řad, a až když to bylo možné, přesunuli se na útočnou polovinu. Jeden takový nenápadný útok dokázal ještě do druhé sirény využít Petr Diviš, který tak zvyšoval na 4:0.

Třicet vteřin po úvodním buly zasadil asi definitivní úder opět Petr Diviš – 5:0. Jihlava se pak snažila napadat rozehrávku, ale větší ovoce jí to nepřineslo. Střely z dálky pochytal Mareš a do výraznějších šancí se domácí nedostali. Útočník soupeře poté při snaze napadat zasáhl holí do obličeje pacovského obránce. Tento jistě nechtěný zákrok byl nekompromisně potrestán pětiminutovým trestem. Áčko přesilovku sice nevyužilo, ale drželo pět minut míček na hokejkách, takže ušetřilo cenné vteřinky. Jihlava nakonec potrestala snad jediný nedůraz v pacovské obraně v celém zápase, ale víc jí Honzíci nedovolili.