SH Osvobození Pelhřimov, 15.2.2020 19:00

10 : 7

(0:1,4:5,6:1)

FBC Mohelnice

Honzíci od začátku dokázali hrát s dlouhodobým lídrem vyrovnaný florbal. První minuty byli dokonce lepší a vytvářeli si více nadějných příležitostí. Ty ovšem s přehledem likvidoval brankář Mohelnice. Soupeř pak z ničeho nic dostal do pacovské brány nenápadné nahození a ujal se vedení, které udržel díky výkonům svého brankáře až do první sirény.

Špatná dohoda bránících hráčů pak ze začátku druhého dějství nabídla Mohelnici další šanci, kterou soupeř využil a zvýšil tak na 2:0. Střelecké trápení utnul zanedlouho František Zajíc, poté co mu Doubek předložil balonek zpoza branky hostů. První lajna se za necelou minutu přihlásila o slovo znovu. Tentokrát zafungovala spolupráce Doubek – Hošek, kteří zařídili vyrovnání ze standardní situace. Mohelnice si ale vzala své vedení zpět, když využila přesilovku.

A mohlo být ještě hůře. Honzíci se dostali do dlouhého pětiminutového oslabení, které bylo na téměř dvě minuty ještě umocněno dalším vyloučením. Hosté ale nevyužili přesilovku 4 na 3, později 5 na 3 a nakonec ani 5 na 4, takže zápas zůstal otevřený. Přesto se Mohelnice chvíli po početní výhodě prosadila a odskočila do vedení 5:3. Před druhou pauzou viděli diváci v pelhřimovské hale ještě jednu branku na obou stranách, takže se šlo do šaten za stavu 4:6 z pohledu Honzíků.

Třetí část už pak byla plně v režii pacovského týmu. Šikovnou tečí snižoval opět Michal Hošek, na což ještě hosté zareagovali, ale poté se dvakrát prosadil Petr Diviš, když nejprve ze vzduchu usměrnil prudké nahození Tomáše Krátošky a tři minuty poté dotlačil balonek za hostujícího brankáře z bezprostřední blízkosti, čímž vyrovnal na 7:7. Rozhodující náskok vytvořila opět dvojce Doubek – Hošek, když druhý jmenovaný zvyšoval minutu před koncem už na 9:7. Do prázdné branky poté pečetil svým třetím gólem v zápase Petr Diviš.