SH Sezimovo Ústí, 12.9.2020 17:00

1. Fbk Tábor

1 : 8

(0:5,0:1,1:2)

Honzíci vstoupili do zápasu velmi dobře. Hned při prvním střídání dokázala první řada zamknout soupeře na jejich půlce a poprvé otestovala brankáře domácích. Přesto že Áčko od začátku diktovalo tempo hry, skóre se pohnulo až v osmé minutě, kdy Adam Škoda potrestal chybu soupeře v rozehrávce. Tábor často chyboval při zakládání útočných akcí. Další minelu potrestal Petr Kubíček střelou ze střední vzdálenosti.

Honzíci nepolevili, a i nadále se hra odehrávala spíš na polovině domácích. Ti hrozili pouze z brejků, které ale bezpečně pokryl Jan Máca. Na 3:0 pak zvyšoval Tomáš Krátoška přesnou střelou do horního růžku. V gólovém koncertu v první třetině pokračoval, když situaci dva na jednoho nejprve využil svou druhou brankou Petr Kubíček, a na 5:0 následně zvyšoval Jan Tomšů, který doklepl do prázdné branky střelu Petra Diviše.

Ani ve druhé třetině se obraz hry neměnil, nicméně A-tým hrál více na jistotu. Hráči se nehnali do útočných akcí a spíš drželi balonek na svých holích, aby se soupeř k ničemu nedostal. Diváci v hale tak v prostředním dějství viděli pouze jednu branku, kterou vstřelil Petr Kubíček a zkompletoval tak hattrick.

Áčko kontrolovalo vývoj zápasu. Ve třetí třetině ovšem nabídlo Táboru tři přesilovky, ale všechny šance pokryl Adam Kršek, který vystřídal do poslední části Mácu. Navíc Honzíci vstřelili i branku v oslabení, když Škoda ze vzduchu sklepl do branky pas Tomáše Voldřicha. Tábor se nakonec přece jen dočkal alespoň čestného úspěchu, když minutu před koncem proměnil samostatný únik jeden z domácích útočníků a upravil skóre na konečných 8:1 z pohledu Honzíků.

Komentář trenéra Petra Diviše: „Půlku zápasu jsme jasně Tábor přehrávali, ale pak přišlo určité uspokojení. Polevili jsme v nasazení a špatně jsme řešili všechny brejkové šance, takže se soupeř dostal do hry i do řady šancí. Nakonec zasloužené vítězství, které poodkrylo naše silné, ale i slabé stránky, na kterých musíme zapracovat, protože příští týden nás čeká mnohem silnější soupeř.“