SH České Budějovice, 20.9.2020 11:00

FBC Štíři České Budějovice B

10 : 3

(6:0,3:2,1:1)

Honzíci ve druhém kole nestačili na béčko Štírů České Budějovice. Zápas prohráli vysoko 3:10. Hra přitom byla herně vyrovnaná. Rozhodl ovšem klíčový faktor, kterým byla produktivita v zakončení. Střelecky vyrovnaný zápas rozhodli Štíři v první třetině, kterou vyhráli 6:0.

Hra byla od začátku vyrovnaná. Honzíci si dokonce vytvořili řadu šancí, které ale nikdo nedokázal využít. Do vedení tak odskočili Štíři. Vyrovnání mohla přinést přesilová hra, jenže místo první branky A-týmu přišla po chybě další branka domácích. Áčko postupně v první části naráželo na dobrou obranu soupeře a také na výborně chytajícího domácího brankáře.

První třetina nakonec rozhodla o celém utkání. Z 11 střel vstřelili Štíři 6 branek, Honzíci ze stejného počtu střel nevstřelili ani jednu. Nedůrazný přístup při obraně a neefektivita v zakončení jsou hlavní důvody nezdaru v první části.

Honzíci se ale nevzdali bez boje a nenechali tři body soupeři zadarmo. Ve druhé i třetí třetině se podobných chyb vyvarovali a alespoň trochu zastavili nápor domácích. V prostředním dějství se áčku konečně podařilo překonat domácího brankáře. Brejk dvou na jednoho po nahrávce Zajíce zakončoval do prázdné branky Matěj Doubek. Výsledkově tato branka ale nic neřešila, protože to bylo snížení na 1:8. Štíři se nakonec radovali z vítězství 10:3.

Komentář trenéra Petra Diviše: „Byli jsme jaloví v produktivitě, k tomu jsme nezachytili nástup domácích v první třetině a pak už jsme hráli víceméně jen o čest a sebevědomí do dalších zápasů.“