SH ZŠ Osvobození, Pelhřimov, 28.9.2019 19:00

Po sam. n.

(2:1,1:0,2:4)

SK Jihlava

SK Jihlava

Honzíci ve třetím kole nestačili na Jihlavu, které podlehli až po samostatných nájezdech. Zápas se přitom vyvíjel dobře. Honzíky poslal do vedení Michal Hošek. I když Jihlava dokázala na první branku odpovědět, vedení Áčka po první třetině zajistil Milan Buřič v přesilové hře. I ve druhém dějství byli domácí lepším týmem, z čehož ale dokázali vytěžit jen jednu branku, což se později ukázalo jako jeden z rozhodujících momentů celého zápasu. Jihlava postupně zlepšovala svůj výkon a hned z kraje třetí třetiny snížila na 2:3 z jejího pohledu. Honzíky poslal opět do dvoubrankového vedení Michal Hošek, který zkompletoval svůj první hattrick v letošní sezóně. Hostům se ale dařilo držet krok a necelých pět minut před koncem bylo vyrovnáno 5:5. Od té doby byl k vidění opatrný florbal na obou stranách, protože si oba týmy uvědomovaly, že každá chyba může rozhodnout zápas.

Po šedesáti minutách byl stav stále nerozhodný, takže přišlo na řadu prodloužení. Honzíci měli příležitost rozhodnout v přesilové hře. Jihlavští se ovšem dokázali ubránit a na řadu přišly samostané nájezdy. V nich kralovali především gólmani. V prvních třech sériích se neprosadil ani jeden střelec. Diváci v pelhřimovské hale nakonec viděli osmnáct nájezdu, které nakonec přikleply bod navíc soupeři z Jihlavy. Áčko drží po třetím odehraném kole třetí příčku.

Celá tabulka zde

Foto ze zápasů zde (foto. M. Paták)

POZOR! Utkání proti týmu FBŠ Jihlava, které se mělo odehrát 5. října, je zrušeno. Druhý jihlavský celek se na poslední chvíli odhlásil. Divizi D tedy hraje jen 11 týmů. Další zápas je tedy napláovaný na 19. října proti PSKC Okříšky-MoBu od 15:30.