SH Tatran Bohunice, 20.10.2019 16:15

Hornets Brno ZŠ Horní

11 : 8

(2:3,7:2,2:3)

Historicky první utkání proti Hornets Brno začal ve vysokém tempu, které odpovídalo tomu, že se jednalo o souboj o druhé místo. První třetinu byli Honzíci lepším týmem. Do vedení Áčko dostal po přihrávce Kubíčka Milan Buřič. O minutu později se pacovští radovali znovu, když se z brejku prosadil Tomáš Krátoška. Brno ovšem nesložilo zbraně a po střele nad rameno brankáře Máci snížilo na 1:2. Hra byla, jak se říká, nahoru a dolů. Honzíkům vrátil dvoubrankové vedení Šimon Ledvinka, nováček v pacovském týmu, po krásné individuální akci. Na tuto branku domácí ovšem opět odpověděli v půlce první třetiny. Poté se oba týmy trochu zklidnily a skóre se do přestávky už nezměnilo.

Dobře rozehraný zápas Honzíci ztratili na začátku druhé třetiny. Po minutě a půl už prohrávali 3:4, následoval oddechový čas, po kterém se mělo vše uklidnit, jenže místo toho přišly další dvě branky do pacovské sítě. Po tomto výpadku se Honzíci dostali zpět do hry až po půlce zápasu, když už to bylo 3:7. Navíc se Áčko muselo po deseti minutách potýkat se ztrátou tří hráčů, čemuž napomohl hodně mírný metr, který nastavili rozhodčí. Honzíci se nechtěli vzdát, jenže vždy, když vstřelili gól, tak na něj do minuty Brno našlo odpověď

Třetí třetina už byla o poznání klidnější. Áčko, které muselo každou chvíli měnit rozložení formací, bylo směrem dopředu bezzubé a Brno si bezpečně hlídalo náskok, a navíc v prvních deseti minutách přidalo další dvě branky. Honzíci už poté po brankách Krátošky a Doubka jen korigovali skóre na konečných 11:8 pro domácí.