SH Osvobození Pelhřimov, 3.11.2019 14:00

7 : 6

(3:2,2:3,2:1)

FBC Letohrad Orel Orlice

Áčko vstoupilo do zápasu velmi dobře. Hned od začátku udávalo tempo a herní převahu přetavilo v první góly. Skóre otevřel po nahrávce Jana Tomšů František Zajíc, kterého za minutu napodobil Adam Škoda, takže Honzíci vedli 2:0. Letohrad se sice sem tam dostal do nějaké příležitosti, ale buď hosté selhali v koncovce, nebo zakročil pohotový Máca. Vše nasvědčovalo hladkému průběhu, když se po dobře sehraném brejku prosadil Jan Dušek, který tak vstřelil svůj první gól v Divizi, ovšem nikoliv v pacovském dresu, protože se v létě zúčastnil Czech Open. Honzíky to ovšem ukolébalo, Letohrad zlepšil koncovku a do konce první třetiny stáhnul třígólové manko na rozdíl jediné branky.

První polovina druhého dějství patřila opět pacovskému celku. Nejprve obraně soupeře pláchl Adam Škoda a proměnil svůj samostatný únik. Za necelé dvě minuty natáhl z půlky hřiště Milan Buřič a jeho nepříjemná střela nad nohu brankáře soupeře skončila v bráně. Honzíci vedli tedy 5:2, jenže hned při dalším střídání po buly Letohrad snížil. Nic nebylo rozhodnuto, hosté se stále dostávali do šancí, až nakonec využili přesilovku, díky které srovnali na 5:5.

Nástupy do třetin měli Honzíci tentokrát výborné a potvrdilo se to i ve třetí části. Letohrad hrozil jen z brejků, které bezpečně kryl brankář Máca. Áčku vrátil vedení svou první brankou v pacovském dresu Dan Holeček. Prosadil se zanedlouho i podruhé, když tečoval střelu Duška – 7:5. Letohrad nesložil zbraně. Zvládnul ještě snížit, ale to bylo ze strany hostů vše. I když v celkovém součtu hosté Honzíky přestříleli, kýženou branku nevstřelili. Honzíci zůstávají v tabulce pátí s jedním zápasem k dobru.