MSH Litomyšl, 30.11.2019 19:00

FBC Peaksport Litomyšl

6 : 2

(4:1,0:1,2:0)

Litomyšl se brzy ujala vedení, když potrestala minelu Áčka v rozehrávce. Opaření Honzíci si nedokázali efektivněji poradit ani s napadajícími útočníky domácích, takže chyb přibývalo. Soupeř navýšil své vedení v přesilové hře. Na 1:2 však zanedlouho snížil Matěj Doubek přesnou střelou nad rameno domácího brankáře. Litomyšl si ovšem vytvářela další šance a do konce první třetiny si vypracovala třígólový náskok.

Do druhého dějství ale vkročili lépe Honzíci. Zvýšená aktivita a zpřesnění rozehrávky přineslo Áčku několik šancí. Se skórem však hnul až Tomáš Dohnal, když ve spolupráci s Voldřichem a Doubkem sehráli pro divácké oko pohledný signál ze standardní situace na hranici velkého brankoviště. Honzíci byli i nadále lepší, ale míček do branky už nedostali. Třetí třetinu začali lépe domácí, když brzy zvýšili své vedení na 5:2. Od té doby měli hru dokonale pod kontrolou a Honzíky už prakticky nepustili ani k míčku. Tři minuty před koncem Litomyšl pojistila svoji výhru gólem na 6:2.