Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Áčko neudrželo vedení. V Rokycanech prohrálo 3:7

Áčko potřetí za sebou prohrálo. Tentokrát nestačilo na Rokycany poměrem 3:7. V utkání na západě Čech sice vedli, ale Rokycany dokázaly zápas otočit. Honzíci opět nedokázali na rozdíl od soupeře proměnit své šance. Špatná produktivita doprovází áčko už tři zápasy. Rokycany překlopily utkání definitivně na svoji stranu až na konci třetí třetiny.

Honzíci si po dlouhých dvou zápasech mohli také užít pocit z vedení v zápase. V první velké šanci pacovského áčka byl faulován Adam Škoda a rozhodčí nařídili trestné střílení, které proměnil Matěj Doubek. Honzíci byli poté lepší, přesto se skóre měnilo až těsně před koncem první třetiny. Díky důrazné hře nováčka v pacovském dresu Andreje Jandy se pacovští dostali do dvoubrankového vedení. Na domácí se ale ještě před sirénou usmálo štěstí, když Matěj Doubek trefil těsně před pacovskou brankou stojícího útočníka z Rokycan, od nějž se balonek odrazil přímo do sítě.

Zápas byl vyrovnaný. Oba týmy se soustředily na svoji obranu a čekaly na příležitost. Domácím se podařilo srovnat krok gólem ze standardní situace. Pro Honzíky to byl opět smolný moment, protože balonek si srazil do sítě František Zajíc. Rokycany, které byly povzbuzeny gólem, pak po půli zápasu odskočily do vedení 4:2. Áčko se sice snažilo na obdržené branky odpovědět, ale střelecká produktivita zatím zůstává velkým problémem.

Zkraje třetího dějství si Honzíci opět připravili několik šancí, ale míček v brance domácích neskončil ani jednou. Rokycany pak přidaly další branku a jasně mířily za třemi body. Naději vykřesal svým druhým gólem Andrej Janda. Áčko se poté dostalo do velkého tlaku, který vyústil dokonce v přesilovku. Domácí ale vzorně bránili a v podstatě nenechali Honzíky, aby se usadili na útočné polovině. Nakonec Rokycany proměnily dvě přečíslení dvou na jednoho a zápas definitivně překlopily na svou stranu.

Komentáře trenéra Petra Diviše: „ Další zápas, kde jsme totálně propadli v proměňování gólových příležitostí. Dostali jsme se do vedení, ale dvěma vlastňáky jsme dostali domácí do hry. Soupěř nás pak předčil v nasazení a nadšení pro hru. My se mohli dostat do zápasu v přesilovkách, ale naopak jsme dvakrát inkasovali a bylo po zápasu.“