Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Honzíci to v Praze dotáhli mezi 32 nejlepších

Honzíci nenavázali na loňský postup do osmifinálne Czech Open. Letos skončili o jedno kolo dřív, tedy mezi 32 nejlepšími týmy. Přesto splnili cíl a dostali se do sobotní vyřazovací turnaje. Při letošní účasti na velkém letním turnaji vyzvali ve skupině i zahraniční tým ze Švýcarska, se kterým remizovali 4:4.

Pacovští Honzíci 10:4 Palermo Příbram

Vlažný vstup Honzíků do zápasu soupeř potrestal hned v první minutě. I když áčko brzy otočilo misky vah na svou stranu, příbramský celek dokázal srovnat 2:2 a držel s pacovskými krok. Do konce první půle ovšem Honzíci dokázali odskočit o 3 branky. Druhý poločas už si pak pohlídali a s přehledem vyhráli 10:4. Nejaktivnějším střelcem byl Petr Kubíček, který vstřelil 4 góly.

Pacovští Honzíci 4:4 Rehintal Gators (Švýcarsko)

Druhý zápas mohl napovědět o postavení týmů ve skupině. Po prvních minutách, kdy se oba týmy spíš oťukávaly, přišlo delší přerušení. Švýcarský brankář schytal nepříjemnou ránu do prstu a musel podstoupit rychlé ošetření. V první chvíli Honzíci dokonce Švýcarům zapůjčili vlastní lékárničku s chladícím sprejem a náplastmi, za což zahraniční celek upřímně poděkoval.

Po neplánované pauze mohl florbal opět pokračovat. Po brankách turnajové posily Lukáše Dubského a Matěje Doubka Honzíci odskočili do dvoubrankového vedení. Do pauzy ale nevydrželo, švýcaři potrestali laxní hru Honzíků a těsně před pauzou otočili na 3:2 ze svého pohledu. Zápas nakonec skončil remízou 4:4, která asi nejlépe vystihuje průběh zápasu.

Pacovští Honzíci 3:5 Black Angels U21

Do zápasu o první místo ve skupině vstoupili lépe pražští mladíci, kteří díky lepšímu pohybu ovládli první polovinu 2:1. Z kraje druhého poločasu srovnal Jan Dušek, tradiční to posila na Czech Open, a zápas byl tak otevřený. Blaci, jak se pražskému týmu přezdívá, si ale zápas nakonec přece jenom pohlídali. Narozdíl od Honzíků proměnili své klíčové šance a osm minut před koncem odskočili do vedení 4:2. Áčko už na to nestihlo zareagovat po prohře 3:5 obsadilo druhé místo ve skupině.

Play off

Pacovští Honzíci 6:3 Valinanvala

První zápas play off byl zároveň zápasem s nádechem derby. Honzíkům se totiž postavil tým Valinanvala, ve kterém hraje řada pelhřimovských borců, se kterými se Honzíci dobře znají. Honzíci sice měli v první půli víc ze hry, soupeř ale hrozil z kvalitně provedených brejků. Po brankách Františka Zajíce a Adama Škody vedlo áčko v poločase 2:1.

Na 3:1 zvyšoval zkraje druhé půle Jan Dušek, ovšem hráči Valinanvali dál zaměstnávali obranu Honzíků rychlými protiútoky. Šest minut před koncem áčko vedlo 4:3. Zápas na pacovskou stranu zlomil povedenou individuální akcí Ondřej Vachta, hráč Chýnova, který posílil Honzíky na letním turnaji a zajistil postup do sobotní fáze turnaje.

Pacovští Honzíci 3:7 Panther Praha Wild

Druhé kolo play off bylo nakonec pro Honzíky konečnou stanicí. Přitom do něj nevstoupili ale vůbec špatně. Po dvou brankách Maxe Škody áčko vedlo nejprve 1:0 a potom 2:1. První poločas pak skončil 2:2. Zároveň byli Honzíci ale rozhození z výkonů rozhodčích, kteří mimo jiné sporně uznali první branku Pražanů, i přes to, že si nebyli oba jistí, jestli skorující hráč zahrál vysokou holí, nebo ne.

Ve druhém poločase Panthers odskočili do vedení 3:2. Sporná rozhodnutí rozhodčích na jedné i druhé straně si pak zahrávala s emocemi hráčů. I přes dobré šance Honzíci vyrovnat nedokázali, a tak přišel trest. Pražané využili přesilovku, zvýšili na 4:2. Áčko už na to nestihlo zareagovat a ze zápasu úplně vypadlo. Panthers si tak pojistili postup v poměru 7:3.

Honzíci tak letos na Czech Open nenapodobili loňský postup do osmifinále a skončili mezi 32 nejlepšími týmy. Celková bilance áčka na pražském turnaji jsou dvě výhry, jedna remíza a dvě prohry.