Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Béčko si z Milevska přivezlo 6 bodů

Béčko v sobotu odehrálo svůj první turnaj v Jihočeském přeboru. Z Milevska si po dvou výhrách přivezlo 6 bodů. První zápas Honzíci přehráli rezervu Milevska 4:1. Druhé utkání pacovští dotáhli také do vítězného konce. Proti Frymburku celý zápas vedli. I když soupeř v závěru dotahoval, nakonec se radují Honzíci po výhře 5:4.

Honzíci vstoupili do nové sezóny značně nabuzení a lační po dobrém výsledku z prvního turnaje. Hned od začátku zápasu s Milevskem začali diktovat tempo a soupeře až na pár výjimek k ničemu nepustili. První třetina se odehrávala ve velkém tempu, které však Honzíci zvládli a po zásluze vyhráli první část 3:0. V druhé se tempo trochu zvolnilo a Honzíci hráli spíš na rychlé brejky. Třetí třetina už nabídla pouze čestný zásah pro soupeře. Honzíci vyhráli poměrem 4:1 a dokráčeli si pro první 3 body v sezóně.

Do druhého zápasu vstoupili Honzíci lehkovážně. Soupeř nastoupil ve značně oslabené sestavě, což vedlo k silnému podcenění ze strany našeho celku. První třetinu se Honzíci snažili najít recept na obranný blok soupeře, který působil, jako by neměl žádnou slabinu. Nakonec se tam malá mezera v obraně objevila, a Honzíci se i v druhém zápase ujali vedení. Soupeř se ale po minutě dostal ke standardní situaci, kterou vyřešil nejlépe jak mohl, a srovnal na 1:1. Tento gól honzíky ochromil a přestali se koncentrovat, což vedlo k trestnému střílení, které ale zkušeně pokryl brankář Kršek. Do druhé třetiny se šlo za stavu 1:1, a utkání bylo stále velmi otevřené. Honzíci stále dobýval obranný val soupeře, což přineslo ve druhé třetině kýžené ovoce, a Honzíci si odnesli do poslední třetiny třígólový náskok.

Do poslední třetiny béčko prohodilo brankáře, aby si i svoje první minuty vyzkoušel náhradní brankář. Třetí třetina se nakonec proměnila v boj a strach o výsledek. Soupeř krásně vyřešil všechny brejky, který jim Honzíci dovolili, a až do poslední minuty se béčko bálo o svoje vítězství. Naštěstí jsme žádné překvapení nedovolili a pohlídali jsme si i druhou výhru v sezóně.

Pacovští Honzíci B 4:1 FBC Došwich Milevsko B

Branky (asistence) Honzíků: Nesvačil (Kaufman), Zadražil (Tomšů), Tomšů (Máca), Mareš (Zadražil)

Pacovští Honzíci B 5:4 FBC Rytíři Frymburk

Branky (asistence) Honzíků: Zadražil (Tomšů), Toman (Tomšů), Nesvačil, Peroutka (Vágner), Zadražil (Tomšů)

Sestava: Kršek (Březina) - Peroutka, Jelšík, Máca, Toman, Tomšů - Nesvačil, Hájek, Kaufman, Zadražil, Vágner, Mareš