Pacovští Honzíci


Pacovští Honzíci
www.pacovstihonzici.cz

Poslední zápas

Florbal Soběslav

5:2

Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Haluz Cup 2013

Mrazivá obhajoba

Úvodník

Pátá cesta a již pro čtvrté vítězství na Haluz cup ve Vlašimi nezačala nejlépe. Na náměstí se před 6:30 sešli všichni kromě Papiňáka a Máry. Jedno auto se vydalo na cestu a Leoš a Milan čekali v -7 °C na příjezd Papiňáka. Před Jetřichovcem mi volá Mára, že zaspal, odkázal jsem ho na Papiňáka, s tím že my jsme už na cestě. Mára volá Papiňákovi a náhodou ho i tím budí. Kluci na náměstí pomalu před jejich příjezdem umrzli (na Milanovi byly znát následky mrazu celý den). Ale nakonec vše stihli včas a dorazili i s Maršou, kterého vyzvedli v Lukavci včas na náš první zápas. Jak jsme se na turnaji měli a jaká byla cesta za naší 4. obhajobou, si můžete přečíst níže.

Pacovští Honzíci – No Name 3:1

Po roce nás opět čekal zahajovací zápas celého turnaje. Soupeřem nám byl tým mladých, běhavých chlapců, kteří za to od začátku pořádně vzali. Ještě štěstí, že v několika důležitých chvilkách jim podklouzly nohy (jak řekl mary: „mají blbě nabroušeno :)“). Po třech minutách vzájemného oťukávání, přičemž aktivněji působil spíš tým soupeře, přišel první gól zápasu z hole Matese, jenž poslal míček z půlky nekompromisně pod víko (asistenci si připsal Milan). Naše druhá lajna se nechtěla nechat zahanbit a rovněž se snažila střelecky prosadit. Hodně agilně si počínal Marša (ostatně jak jsme od něj mohli čekat), bohužel se štěstěnou se v tomto zápase moc nepotkal. Naopak to byla první lajna, která se postarala o další rozruch v utkání. Milan si obhodil obránce soupeře a už se chystal vystřelit, když v tom byl zfaulován, a nám se tak naskytla možnost samostatného nájezdu. Milan se necítil, aby prohřešek na svou osobu potrestal, ani Matesovi se moc nechtělo a tak to zbylo doslova na toho třetího vzadu. K míčku se postavil Papiňák, udělal pár kroků vpřed, chystal se na své oblíbené tanečky, když v tom si všiml, že je už velmi blízko brance (hold malé hřiště je malé hřiště), rozhodl se tedy pro kličku do forehandu, ovšem brankář se posouval s ním. Naštěstí Papiňák se neukvapil, počkal si, až brankář spadne na zem a poslal míček přesně do vinglu (až se sám bál že přestřelí) a my jsme tak vedli už 2:0. Po chvíli se také podařilo prosadit druhé lajně, to když Nesvi vyslal Jence, který postupoval z křídla sám na brankáře a nedal mu sebemenší šanci – 3:0. Ovšem i soupeři se podařilo vstřelit branku, to když se Milanovi nepodařila rozehrávka z rohu našeho obranného pásma a namazal hráči soupeře na polovině hřiště, Papiňák se sice ještě snažil kleknout do střely, ovšem spíše zaclonil Márovi výhled a bylo tak již jen 3:1. Ve zbývajících zhruba čtyřech minutách se soupeř snažil ještě utkání zdramatizovat, ovšem marně. V zahajovacím zápase jsme si tak připsali cennou výhru 3:1.

Góly: Mates (1), Papiňák (1), Jenc (1)

Asistence: Milan (1), Nesvi (1)

Brankář: Mára

Sestava: Mára – Papiňák; Nesvi – Mates, Milan; Jenc, Marša

Náhradníci: Leoš – Oňas

Napsal: Papiňák

Pacovští Honzící – TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 5:2

Do druhého zápasu jsme nastoupili s pocitem, že proti nám nestojí tak silný soupeř. O tom jsme se po chvíli přesvědčili a v pohodě kombinovali a vytvářeli si šance. První branku vstřelil stejně jako v prvním zápase Mates, když z půlky nádhernou střelou nedal brankáři šanci. To vše se stalo v prvním střídání. Poté šla na plac druhá lajna a samozřejmě se nechtěla nechat zahanbit. Předvedla oku lahodící kombinaci Nesvák na Maršu, Marša na Jence, Jenc zpět Maršovi a gól. To nás ještě více uklidnilo, ale bohužel jsme trochu polevili. Pohledné kombinace přetrvávali, ale začal se objevovat problém s proměňováním šancí (především, jako už tradičně u Jence). Mates, už se na to nemohl dívat, a tak se rozhodl to vzít na sebe a dal 3. a 4. gól. Mezi těmito brankami jsme jeden gól obdrželi, ale to bylo spíše z ojedinělé akce soupeře, a tak si s tím nikdo nelámal hlavu. Pátý gól přidal Oňas, který ze vzduchu trefil Matesovu nahrávku a poslal balónek nekompromisně do brány. Zápas se přibližoval ke konečnému hvizdu rozhodčího právě, když nastala velmi komická situace. Papiňák s Oňasem se navzájem sestřelili před naší bránou a mezi ležícími těly se nejlépe zorientovala a našla míček soupeřova pohledná hráčka a prostřelila Leoše, za což Leoš sklidil velký výsměch od Máry a tím zápas skončil.

Góly: Mates (3), Marša (1), Oňas (1)

Asistence: Milan (2), Jenc (1), Mates (1)

Brankář: Leoš

Napsal: Jenc

Pacovští Honzíci – Necky 3:2

Poslední zápas ve skupině měl rozhodnout, v jakém pořadí půjdeme do vyřazovacích bojů. My i soupeř jsme měli do této chvíle po dvou výhrách. Prohra v tomto zápase by pro nás znamenalo, že bychom narazili na tým Tatchenta Zhoř, ale tohoto soupeře si rádi pošetříme do semifinále nebo finále. Do samotného zápasu jsme nevstoupili šťastně, po krásně chycené střele od Máry se soupeři podařilo dostat k dorážce a míček domlátil do naší brány. Naše herní převahu soupeř dokázal narušovat velmi tvrdou hrou. Ale po průniku Marši středem hřiště musel soupeř faulovat. Na přesilovku nastoupili Marša, Mates a Milan. Po pár zblokovaných střelách, Marša vybojoval v rohu míček, nahrál před bránu Matějovi a ten střelil vyrovnávací branku na 1:1. Do vedení nás dostal Milan jeho krásnou akcí zpoza brány. Vzal si míček na čepel a obtočil se kolem pravé tyče a brankáři nedal žádnou šanci. Ale vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, po zblokované střele od Oňase míček poskakoval před bránou a Marša nešťastně kopnul míček do naší branky. Nakonec nás k vítězství posunula Matějova přesná střela po nahrávce od Papiňáka. Skóre 3:2 nás posunulo na první místo skupiny.

Góly: Mates (2), Milan (1)

Asistence: Papiňák (1), Marša (1), Mates (1)

Brankář: Mára

Napsal: Oňas

PH-Bismuti 5:1

Souboj s druhým týmem skupiny B slibovat vyrovnaný duel. A také to tak ze začátku zápasu bylo. Sice jsme se ujali vedení Milanovou brankou, ale soupeř se nevzdával a po mém zaváhání při rozehrávce v polovině zápasu srovnal na jedna jedna. Ale od té doby jsme jasně dominovali. V posledních čtyřech minutách jsme dali čtyři branky a zápas byl rozhodnut. Postupně skórovali Dub ze standardní situace, Nesvi po příhře od Jence a po krásných kombinacích s Milanem ještě dvakrát Dub.

Góly: Mates (3), Milan (1), Nesvi (1)

Asistence: Milan (2), Papiňák (1), Jenc (1)

Brankář: Leoš

Napsal: Nesva

Pacovští Honzíci – Juan team 2:4

Do zápasu jsme nastoupili s tím, že k postupu z 1. místa nám stačí remíza. Dovolili jsme si luxus, který se nám zřejmě nevyplatil a to posazení Milana. Soupeř na nás vlítnul, po 3 minutách se dostal po pohledné akci do vedení. Po dalších 2 minutách zvýšil Juan tým na 2:0. Gól byl Duba, který si nechal utéct soupeře. Až tato branka nás probudila ze zimního spánku. Do hry se zapojil Milan, který byl hned na hřišti cítit, když ze samostatného úniku snížil. Zvyšovali jsme obrátky, tlak sílil. Na zem nás posadila hrubice v obrané fázi, kdy protihráči opět pohodlně zakončili a zvýšili na 3:1. Nasadili jsme útočnou formaci Dub, Milan, Marša. Dubovi se podařilo snížit na 3:2. To bylo bohužel z naší strany vše. Při powerplay se nám vůbec nedařilo. Gól do prázdné brány po Nesvákově špatné přihrávce znamenal vítězství soupeře, a na nás čeká v semifinále obávaná Tatchenta Zhoř.

Góly: Milan (1), Mates (1)

Asistence: Milan (1)

Brankář: Mára

Napsal: Mates

Pacovští Honzíci – Tatchenta Zhoř 6:2

V semifinále nás čekal tradiční soupeř a to Tatchenta Zhoř. Ze všech duelů s tímto soupeřem jsme zatím vyšli vítězně, a tak jsme tuto šňůru nechtěli překazit. Po odchozeném předchozím zápase byla na všech vidět odhodlanost a touha po vítězství. Od úvodu jsme byli lepším týmem, což jsme asi po třech minutách potvrdili i gólově. Konkrétně se z půlky prosadil Oňas a po teči se míček ocitl v bráně. Následně se prosadil Milan, když obral soupeře a přesně zamířil. Poprvé se také podařilo vstřelit gól soupeři, ale bylo to po ojedinělé šanci. Tento těsný výsledek trval pouze chvilku, protože ihned po buly se střelou z otočky prosadil Marša. Po pěkné individuální akci se prosadil Jenc, když oběhl bránu a zasunul míček za čáru. Skóre bylo 4:1. Za toho stavu soupeř podruhé a naposledy zkorigoval zápas. Dále jsme už stříleli góly pouze my a konkrétně Jenc po nahrávce od Marši a Milan, který po Oňasově přihrávce pečetil výsledek zápasu 6:2.

Góly: Milan (2), Jenc (2), Marša (1), Oňas (1)

Asistence: Oňas (1), Marša (1)

Brankář: Leoš

Napsal: Marša

Pacovští Honzíci – Juan Team 8:5 (3:3)

Ve finále jsme potkali podruhé našeho přemožitele z osmifinálové skupiny. Tentokráte jsme byli odhodláni urvat vítězství. Začátek zápasu tomu ale moc nenasvědčoval a po dvou totožných akcích jsme prohrávali 0:2. Rychle obdržené branky nás nabudili a po křižné přihrávce snížil Marša. Na 2:2 vstřelil gól po krásné akci Milana Dub. Soupeři byla nabídnuta možnost přesilové hry, kdy byl sporně vyloučen Nesvák. Bohužel soupeř přesilovku deset vteřin před jejím koncem využil. Do přestávky jsme znovu zabrali. Opět se prosadilo duo Milan a Dub, kdy Milan vyrovnal na 3:3.

Ve druhé půli, po Oňasově přihrávce nohou Milanovi, jsme šli do vedení my. Soupeř po chvíli opět skóroval a znovu jsme se museli snažit strhnout vítězství, což se podařilo dvěma góly Maršovi a Milanovi. Toto zlomilo soupeře natolik, že po přidání dvou gólů od Matese, nekladl už velký odpor. Podařilo se mu korigovat pouze konečný stav na 8:5

Góly: Mates (3), Milan (3), Marša (2)

Asistence: Oňas (2), Nesva (2), Milan (2), Mates (1)

Brankář: Leoš

Napsal: Marša

Celkové bodování turnaje:

číslo

Jméno

Branky

Asistence

Body

8

Milan

8

8

16

12

Leoš

0

0

0

17

Marša

4

1

5

22

Oňas

2

3

5

24

Papiňák

1

2

3

32

Mára

0

0

0

43

Mates

13

3

16

82

Nesva

1

3

4

94

Jenc

3

2

5

 

Najdete nás na Facebooku

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. Florbal Soběslav 4 31:17 10
2. TJ Sokol Chýnov 4 31:24 9
3. Pacovští Honzíci A 4 16:14 9
4. FBC Písek B 4 15:18 9
5. FBC Došwich Milevsko B 4 23:18 8
6. 1. Fbk Tábor 4 27:16 6
7. TJ Šumavan Vimperk 4 23:22 6
8. FBC Štíři České.. 4 26:26 6
9. SKP České Budějovice 4 25:28 4
10. FBC Strakonice B 4 22:32 3
11. FA České Budějovice 4 15:21 2
12. Florbal Jindřichův.. 4 16:34 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

Florbal Soběslav
Pacovští Honzíci A
5:2
Podrobnosti
Financování
Oddíl je financován z prostředků NSA
Město Pacov Rendl Selekta Pacov
SI-NEK
Microcomp PLUS
HD Servis Milan Doubek
Jednadvacítka

TOPlist Počet návštěv: 13730
Posledních 30 dnů: 46 | Posledních 7 dnů: 13 | Poslední den: 0

© 2024 Pacovští Honzíci | Všechna práva vyhrazena | pacovsti.honzici@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne