Pacovští Honzíci


Pacovští Honzíci
www.pacovstihonzici.cz

Poslední zápas

Florbal Soběslav

5:2

Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Chvalburg Open 2011

Úvodník

Je tomu něco více nežli rok, kdy jsme si z naší první účasti na Chvalburg Open přivezli domů putovní pohár za 1. místo. Dnes jsme do Chvaletic jeli obhajovat, což se také podařilo a pohár si tak opět můžeme vzít domů. 
Samotná sestava na tento turnaj se “urodila” až v pátek ve večerních hodinách, kdy se Papiňák rozhodl že se vykašle na učení a přeci jen s týmem pojede vstříc dalším úspěchům. O vyladění formy před turnajem se skupinka ve složení Mates, Dědek, Papiňák a Kony postarala již v pátek večer, když (slovy Járy) šla posilovat (samozřejmě myšleno, že šla do hospody).
Oproti loňsku se nám navíc podařilo dorazit poměrně včas, a tak jsme se mohli pořádně aklimatizovat. Čas mezi jednotlivými zápasy jsme si navíc mohli krátit hraním zánovního STIGA hokejíčku.
Jak už to tak bývá, naše výkony s každým dalším zápasem rostli, a tak nám ani nevadila porážka na úplný úvod turnaje. Za celkové první místo je potřeba poděkovat všem hráčům. Na turnaj s námi cestoval opět jeden z mladíků, tentokráte to byl Jenc, který se prezentoval velice dobrou a sebevědomou hrou. Takže díky kluci…

Sestava: Jára – Kony, Oňas, Nesvi – Mates, Dědek, Kepi, Jenc, Milan, Papiňák

Samozřejmě velké díky patří také organizátorům této akce…tak napřesrok se budeme opět těšit

Základní skupina: Pacovští Honzíci – FBC Chvalburg 1:3

Komentář: Hned v prvním utkání náš čekal domácí tým Chvalburgu, který nám měl co vracet (na posledním turnaji jsme je ve finále porazili). Utkání samotné jsme začali velice dobře a záhy jsme se dokonce dostali do vedení díky Milanově přesné střele. I poté jsem si připravili řadu šancí, bohužel žádnou jsme nevyužili (mezi největší “paliče” patřili Papiňák, Kepi a Jenc). A tak přišel zákonitě trest. Nejdříve asi 4 minutky před koncem soupeř vyrovnal, poté se dokonce dostal do vedení. Ve snaze o vyrovnání jsme se vrhli do útoku, ovšem inkasovali jsme potřetí. Všechny góly co jsme dostali byli po chybách v obraně a nedostatečném napadání protihráčů. Přesto jsme si utkání prohráli především neproměňováním šancí. V dalších zápasech se to snad zlepší. Turnaj jsme tedy stejně jako loni začali porážkou. Snad ho i stejně zakončíme…
Branky: Milan (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – IBK Bukanýrské jitrnice 1:0

Komentář: Druhé utkání už jsme si dokázali lépe pohlídat. Dlouhou dobu byl stav 0:0, až se po skrumáži před brankou prosadil Mates, to bylo zhruba v polovině zápasu. Od té doby bylo na soupeři patrná snaha o vyrovnání, která místy hraničila s agresivitou. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ani vyrovnat se soupeři nepodařilo a tak jsme si připsali první výhru.
Branky: Mates (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – FBC Chrast 2:1

Komentář: V tomhle utkání šlo především o to, z jaké pozice půjdeme do čtvrtfinále (jestli z 2. nebo ze 4.). Utkání jsem opět začali velice dobře, a hned v prvním střídání se prosadil Mates. Poté byla hra delší dobu vyrovnaná, přesto se soupeři podařilo vyrovnat. Když už to vypadalo, že utkání skončí remízou, Mates vystřelil z dálky, Papiňák míček tečoval a Milan pohotově dorazil do prázdné branky. V poslední minutě utkání už jsme si vedení pohlídali. V tabulce jsem tak skončili na druhém místě (jen vinnou horšího vzájemného utkání s Chvalburgem) a ve čtvrtfinále nás tak čeká souboj s FBC United Lanškroun.
Branky: Mates (1), Milan (1)

***

Čtvrtfinále: Pacovští Honzíci – FBC United Lanškroun 1:0 sn

Komentář: Náš poslední vzájemný zápas dopadl lépe pro Lanšrkoun, a tak jsem měli tomuto soupeři co vracet. Od počátku jsme byli aktivnějším týmem a Papiňák byl při svém prvním střídání v ohromné šanci, bohužel natřikrát nedokázal míček protlačit do branky (pouze trefil břevno). I poté jsme byli mnohem aktivnější a vypracovávali si své šance, celkem jsme v utkání trefili asi 5 tyček. Ovšem i soupeř jednou trefil brankovou konstrukci. V základní hrací době tak utkání skončilo nerozhodně 0:0. O vítězi tak museli rozhodnout samostatné nájezdy. Jako první šel soupeř, který s trochou štěstí Járu překonal. O odpověď se snažil Mates, a snaha to byla úspěšná, když brankáře krásně přehodil. Po první sérii tak bylo skóre 1:1. V druhé sérii už se Jára překonat nenechal a tak nás mohl Papiňák poslat do vedení. A to se také podařilo, když své oblíbené tanečky zakončil kličkou do forhendu. A jelikož ani v třetí sérii Jára překonán nebyl, mohli jsme slavit postup do semifinále.
Branky: Papiňák (1)

***

Semifinále: Pacovští Honzíci – FBC Čerňák Praha 5:1

Komentář: I s tímto soupeřem jsme měli zápornou bilanci, neboť loni v prvním zápase jsme s nimi prohráli. Naštěstí se nám podařilo navázat na výborný výkon z předešlého zápasu a od začátku jsme měli hru pod kontrolou. Do vedení nás poslal Kepi, který tak konečně protrhnul střeleckou smůlu. Dvoubrankové vedení nám zajistil Mates. Poté začal soupeř nahrazovat horší techniku větší agresivitou. Vyústěním toho bylo vyloučení po jednom hráči na každé straně, u nás si šel sednout Milan za oplácení. Hra 4 na 4 nám naštěstí sedí. O třetí uklidňující gól se postaral Papiňák po krásné kombinaci s Matesem. Poté jsme však nechali soupeře snížit. Naštěstí při následné power-play, o níž se soupeř pokusil jsme přidali další dvě branky, nejdříve Milan a poté svým druhým gólem Mates. Po roce jsme tak opět postoupili do finále.
Branky: Mates (2), Kepi (1), Papiňák (1), Milan (1)

***

Finále: Pacovští Honzíci – Ho Ho Bam Boo 5:4

Komentář: A bylo před námi finálové utkání. Soupeřem nám v něm byl tým složený převážně z mladých individuálně šikovných kluků (všichni byly dokonce někde registrovaní a jeden prý hraje extraligu). To bylo také znát na jejich hře. Ovšem byli jsme to my, kdo se první dostal do vedení, postaral se o to Kepin. Poté jsme si však vybrali malinko slabší chvilku, neboť jsme nechali soupeři nejdříve vyrovnat a poté odskočit na rozdíl dvou branek. V tu chvíli jsme poslali na plac to nejlepší co jsme měli na skladě :). A také to přineslo své ovoce, nejdříve snížil Mates a poté se o vyrovnání postaral Milan. Na chvíli jsme dali oddech silné lajně a dali prostor ostatním hráčům. Ve chvíli, kdy opět nastoupila “úderná” formace jsme se snažili převážit misky vah na naší stranu, což se také podařilo, konkrétně Kepimu. Bohužel vedení jsme dlouho neudrželi a za nějakých 20 vteřinek už bylo opět vyrovnáno. To do konce zbývaly nějaké 4 minuty. Závěr by ve znamení toho, že ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Když už to vypadalo, že utkání skončí nerozhodně a o vítězi se bude rozhodovat v nájezdech, vzal odpovědnost na svá bedra kapitán, tedy Nesvi, a střelou ze střední vzdálenosti rozhodl o našem vítězství (jeho střela se dokonce otřela o tyč). Jelikož do konce v této chvíli zbývalo pouhých 15 vteřin, a my už soupeře k ničemu nepustili, mohli jsme slavit obhajobu titulu.
Branky: Kepi (2), Mates (1), Milan (1), Nesvi (1)

Najdete nás na Facebooku

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. Florbal Soběslav 4 31:17 10
2. TJ Sokol Chýnov 4 31:24 9
3. Pacovští Honzíci A 4 16:14 9
4. FBC Písek B 4 15:18 9
5. FBC Došwich Milevsko B 4 23:18 8
6. 1. Fbk Tábor 4 27:16 6
7. TJ Šumavan Vimperk 4 23:22 6
8. FBC Štíři České.. 4 26:26 6
9. SKP České Budějovice 4 25:28 4
10. FBC Strakonice B 4 22:32 3
11. FA České Budějovice 4 15:21 2
12. Florbal Jindřichův.. 4 16:34 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

Florbal Soběslav
Pacovští Honzíci A
5:2
Podrobnosti
Financování
Oddíl je financován z prostředků NSA
Město Pacov Rendl Selekta Pacov
SI-NEK
Microcomp PLUS
HD Servis Milan Doubek
Jednadvacítka

TOPlist Počet návštěv: 13634
Posledních 30 dnů: 73 | Posledních 7 dnů: 15 | Poslední den: 2

© 2024 Pacovští Honzíci | Všechna práva vyhrazena | pacovsti.honzici@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne