Pacovští Honzíci


Pacovští Honzíci
www.pacovstihonzici.cz

Poslední zápas

Florbal Soběslav

5:2

Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Chrast cup 2010

Úvodník

Příběh tohoto turnaje se psal v jeho samotném průběhu. A po jeho skončení bylo jasné kdo ho psal. Ale k tomu se ještě dostaneme.
Jelikož nás opět trápili potíže se sestavou měl nám jet vypomoci “náš hráč v záloze” Paty. Bohužel Marša, který měl v době turnaje hrát za Spartak se zranil a tak musel Paty místo něj zaskočit ve Spartaku. Naštěstí se také na poslední chvíli rozmyslel Kony, že dá přednost nám před závodem na kolech a tak jsme jeli v podstatě v plném počtu. Los turnaje k nám byl malinko přísný, neboť nás čekal první zápas už od 8:45 a cesta byla daleká a tak jsme musel vstávat hodně brzy (tedy alespoň na většinu z nás). Na místo se nám podařilo dojet s dostatečnou rezervou a tak jsme měli spoustu času se pořádně rozcvičit (ale asi nikdo se nerozcvičoval). Systém turnaje byl nastaven tak, že se hrálo ve dvou skupinách po 6ti týmech a hrací čas byl 1×12 minut, přičemž v případě nerozhodného výsledku o vítězi rozhodovali samostatné nájezdy. Jenže organizátoři asi nepočítali s tím že těch nájezdů bude taková spousta a tak se turnaj značně protahoval. A když se v jednom zápase navíc nešťastně zranil jeden hráč, pro něhož musela jet dokonce sanitka (tímto mu přejeme ať se včas uzdraví), nabralo zdržení dokonce více než-li hodinu. V jednu chvíli jsme dokonce přes 2 hodiny čekali na další zápas a tak jsme poněkud vychladli, naštěstí na nás pak nebylo moc znát. Asi volno měli využít k vydatnějšímu obědu, neboť poté už jsme moc času neměli a tak jsme s přibývajícím časem byli poměrně hladový, a dali jsme tak za vděk párkům z místního bufetu, či bagetám z nedaleké benzínky. Ale měli bychom pomalu přejít k hlavním aktérům tohoto příběhu. Jak již bylo řečeno, v případě nerozhodného stavu o vítězi rozhodovali nájezdy, a nás to čekalo celkem 4x (2x ve skupině a poté v semifinále a finále). Velkými osobnostmi těchto dovednostních disciplín se stali Kepi, který proměnil všechny 4 své nájezdy a Jára, který nedostal ani jeden gól. Svou troškou do mlýna při nájezdech přispěl i Papiňák, který proměnil 2 ze 4. Samozřejmě bychom neměli opomenout ani další úspěch kterého dosáhl náš hráč a to konkrétně Nesvák, který vyhrál cenu pro nejlepšího střelce po základní skupině se 4 vstřelenými brankami. Samozřejmě že poděkování patří všem hráčům kteří se turnaje zúčastnili a pomohli pro náš tým vybojovat další turnajový titul.

Sestava: Jára – Kony, Mary, Oňas – Michal, Milan, Nesvi ; Kepi, Papiňák, Dědek

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Pacienti Luka nad Jihlavou 4:0

Komentář: Tak takhle by měl vypadat každý náš úvodní zápas na turnaji. Soupeře jsme téměř do ničeho nepustili a sami jsme určovali tempo hry. Do první šance se dostal Kepi, který oběhl branku a už zasunoval do odkryté branky, jenže brankář předvedl zázračný zákrok. Do další příležitosti se dostal Nesvák a jako správný kapitán dostal náš tým do vedení když trefil přesně horní růžek. Poté jsme se snažili hlavně neudělat chybu a čekat na soupeřovi. A ty také přišli. Po jedné z nich se prosadil opět Nesvák, když vystihl rozehrávku a nedal gólmanovi šanci. Na 3:0 zvyšoval Kepi, který se prosadil po důrazu před brankou. Nedlouho poté to už bylo dokonce 4:0, to když se prosadil Mary, který v “vyfoukl” gól Milanovi. Od této chvíle už bylo v podstatě o vítězi rozhodnuto a soustředili jsme se na to, abychom neinkasovali a pomohli Járovi k čistému kontu, což se také podařilo.
Branky: Nesvi (2), Kepi (1), Mary (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – FKB KOVO Marek Lanškroun 0:1

Komentář: Tomuto soupeři jsme měli co vracet, neboť náš první vzájemný zápas jsme prohráli 0:2. Bohužel ani tentokráte se nám proti nim nedařilo, ale nedá se říci, že by byl soupeř lepší než-li my. Spíš byl mnohem tvrdší a u rozhodčích mu to procházelo. Tento zápas snad ani nebyl florbalem ale spíš jakou si holomajznou. Pořádná šance dlouho nemohla přijít ani na jedné straně. A když už se do jedné dostal Kepi tak bohužel neproměnil. Poté přišli šance soupeře. Tu první ještě využít nedokázal, ovšem po další chybě Maryho už se dostal do vedení střelou do vinglu. Ještě pořád jsme měli nějaký čas s výsledkem něco udělat, a po jedno m ze závarů před soupeřovou brankou se to dokonce Papiňákovi podařilo, bohužel chvilku předtím rozhodčí pískal faul a tak místo vyrovnání jsme hráli jen přesilovku. Tu jsme bohužel nezvládli a v podstatě nic si v ní nepřipravili. Své druhé utkání na turnaji jsme tak prohráli.
Branky:

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – FBC Sázava 4:0

Komentář: Před tímto zápasem jsme měli téměř tří hodinovou pauzu tak jsme byli zvědavý jak se nám bude chtít běhat. Naštěstí jsme s tím mnoho problémů neměli a od samého začátku diktovali tempo hry. Do první příležitosti se dostal Milan, jehož střela se od obou tyček vyrazila ven z branky, naštěstí tam stál Michal, který pohotově dorazil. dál jsme hráli aktivně a připravovali si šance. Tu další využil střelou z obrany Kony. Poté Milan připravil gól pro Nesviho doslova na zlatém podnose, neboť mu přihrál před úplně prázdnou branku. V této chvíli přišla snad první střela soupeře, kterou Jára bez větší problémů kryl. Skóre utkání uzavřel trochu kuriózní brankou Kony, který chtěl spíše přihrávat, ovšem míček skončil v brance. Utkání jsme tak celkem jasně vyhráli, a to jsme ještě spoustu šancí nedali.
Branky: Kony (2), Michal (1), Nesvi (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – FBC Chvalburg 3:2 na nájezdy

Komentář: S týmem Chvalburgu už jsme odehráli několik zápasů a tak jsme věděli do čeho jdeme, a že nás rozhodně nečeká nic lehkého. To bylo patrné od samého začátku, hra byla velmi vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Bohužel první do vedení šel soupeř, když se prosadil po rychlém protiútoku. Po chvíli to s námi vypadalo ještě hůř, jelikož se soupeř dostal do vedení 2:0. Řekli jsme si, že je pořád dost času, a že se nám s tím ještě určitě povede něco udělat. A jako první s tím začal něco dělat kapitán, tedy Nesvi. Poté po se po závaru před brankou prosadil Kepi a bylo tak vyrovnáno. V závěru jsme se ještě snažili rozhodnout a poslali jsme speciální formaci. Bohužel 3. gól jsme už nepřidali a tak se šlo na nájezdy. Jako první se k exekuci postavil Kepi a přesnou střelou nás poslal do vedení, a Jára zlikvidoval první soupeřův nájezd, vypadalo to s námi lépe. Ke druhému nájezdu se postavil Papiňák, rozjel své klasické tanečky a kličkou do forhendu nedal gólmanovi šanci 2:0. Teď bylo na soupeři jestli s tím ještě něco udělá. Ovšem Jára v bráně byl neomylný a my tak slavili vítězství 3:2 na nájezdy.
Branky: Kepi (2), Nesvi (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – FBC Skuteč 1:0 na nájezdy

Komentář: Poslední zápas v naší skupině byl zároveň zápasem o konečné druhé místo v tabulce. Utkání bylo celou dobu velice férové a na místí poměry i velmi čisté. Po většinu doby hry jsme měli míček pod kontrolou a soupeře téměř nepouštěli do šancí, a když už tak si s tím Jára výborně poradil. Bohužel gól se nám nedařilo vstřelit, třebaže šancí na to bylo více než-li dost. A tak už druhé naše utkání dospělo k samostatným nájezdům. Jako první se proti soupeřově brance rozjel opět Kepi, a opět jako v předchozím zápase nedal soupeři nejmenší šanci. Poté se předvedl dobrým zákrokem Jára a po první sérii jsme tak vedli 1:0. Ke druhému našemu nájezdu se tentokráte postavil Milan, bohužel jeho klička do backhandu mu nevyšla, a tak mohl soupeř vyrovnat, jelikož však bránu přestřelil tak jsme stále vedli 1:0. K poslednímu nájezdu se postavil Papiňák a stejně jako v předchozím zápase začal svými tanečky, jenže tentokráte už úspěšný nebyl. Třetí soupeřův nájezd se stal opět kořistí Járy a my tak vyhráli 1:0 a obsadil 2. místo v tabulce.
Branky: Kepi (1)

***

Čtvrtfinále: Pacovští Honzíci – FBC Chrast 5:0

Komentář: Ve čtvrfinále na nás čekal domácí mančaft Chrastu, který se chtěl určitě vytáhnout, ovšem nám tento zápas vyšel na výbornou. Po zhruba minutě hry nás poslal do vedení Michal. Poté byla hra delší dobu vyrovnaná a vypadalo to, že to bude drama do posledních chvilek. Ovšem ve druhé části zápasu hranéhu už jen na 10 min (z důvodů přílišného prodloužení turnaje) se rozjel náš brankostroj. Pojišťující gól přidal Nesvák, po základní skupině nejlepší střelec turnaje. Chvilku poté Papiňák zvyšoval na už na 3:0 a aby toho nebylo málo tak hned po rozehrávce se prvním gólem na turnaji prosadil Milan. Na konečných 5:0 v náš prospěch uzavřel chvíli před koncem svým druhým gólem v zápase Michal. Mohli jsme se tak tešit na souboje o poháry.
Branky: Michal (2), Nesvi (1), Papiňák (1), Milan (1)

***

Semifinále: Pacovští Honzíci – FBC Černilov 1:0 na nájezdy

Komentář: V semifinále na nás čekal vítěz skupiny A a zároveň naši spoluobyvatelé ze šatny, takže se dá říci, že šlo o souboj o šatnu :). Od samého začátku to bylo velice vyrovnané, se šancemi na obou stranách, a bylo jasné, že o vítězi rozhodne jeden jediný gól. Blízko k němu byl Michal, jehož “střela” se otřela o břevno soupeřovi branky. S přibývajícím časem to stále více vypadalo na nájezdy, a jelikož žádný gól nepadl tak na ně také došlo. Jako první od nás nemohl jít nikdo jiný než-li Kepi a nemohlo to dopadnout jinak než-li míčkem v síti. Poté byl na řadě soupeř, dobře provedenou kličkou už byl Jára překonán, ovšem k naší radosti míček minul prázdnou branku. Do druhé série nastoupil Papiňák a jeho tanečky vedli k druhému využitému nájezdy, i když nutno přiznat, že s pořádnou porcí štěstí. Bylo tedy na soupeři, aby se pokusil nájezdy alespoň prodloužit, jenže Jára byl proti a výborným zákrokem nás poslal do finále.
Branky: Kepi (1)

***

Finále: Pacovští Honzíci – FBC Rybitví 1:0 na nájezdy

Komentář: Do finále se po velkém boji dostal tým Rybitví, který na nájezdy porazil KOVO Marek Lanškrou, a finále se tak stalo soubojem týmů z druhých míst základních skupin. Kvůli časové prodlevě turnaje se také finále hrálo jen 1×10 min, a bylo tedy jasné, že jakákoliv chybička mohla rozhodnout. Od začátku jsme opět diktovali tempo hry a připravovali si šance, bohužel žádnou z nich jsme nedokázali proměnit. Ovšem museli jsme si dávat pozor i na zadní vrátka, což se nám samozřejmě dařilo a soupeře jsme téměř k ničemu nepouštěli. Čas rychle utíkal, takže to utkání v základní hrací době skončilo 0:0 a došlo tak na další nájezdy, v nichž jsme si samozřejmě věřili. Aby to nevypadalo pořád stejně tak to vezmeme zkrátka…Kepi…střela…gól. Opět tak bylo na soupeři aby dotahoval, sice se mu podařilo udělat Járovi kličku, ovšem prázdnou branku netrefil. Jako druhý od nás se “roztančil” Papiňák, zkusil opět kličku do forhendu ale brankář předvedl skvělí reflexivní zákrok. Jenže ani soupeř nebyl úspěšný a tak se šlo na 3. sérii. Z naší strany se rozjel Milan a do poslední chvíle čekal jestli se mu brankář pohne, ten však zůstával na místě a tak ani Milan neuspěl. Jenže my jsme měli v brance Járu, který i poslední nájezd chytil a my tak mohli slavit celkové vítězství na turnaji.

Branky: Kepi (1)

Najdete nás na Facebooku

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. Florbal Soběslav 4 31:17 10
2. TJ Sokol Chýnov 4 31:24 9
3. Pacovští Honzíci A 4 16:14 9
4. FBC Písek B 4 15:18 9
5. FBC Došwich Milevsko B 4 23:18 8
6. 1. Fbk Tábor 4 27:16 6
7. TJ Šumavan Vimperk 4 23:22 6
8. FBC Štíři České.. 4 26:26 6
9. SKP České Budějovice 4 25:28 4
10. FBC Strakonice B 4 22:32 3
11. FA České Budějovice 4 15:21 2
12. Florbal Jindřichův.. 4 16:34 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

Florbal Soběslav
Pacovští Honzíci A
5:2
Podrobnosti
Financování
Oddíl je financován z prostředků NSA
Město Pacov Rendl Selekta Pacov
SI-NEK
Microcomp PLUS
HD Servis Milan Doubek
Jednadvacítka

TOPlist Počet návštěv: 13730
Posledních 30 dnů: 46 | Posledních 7 dnů: 13 | Poslední den: 0

© 2024 Pacovští Honzíci | Všechna práva vyhrazena | pacovsti.honzici@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne