Pacovští Honzíci


Pacovští Honzíci
www.pacovstihonzici.cz

Poslední zápas

FBC Štíři České..

8:3

Pacovští Honzíci A

Datum a čas konání: 17.10.2021 16:00
Místo: SH České Budějovice

Příští zápas

Pacovští Honzíci A

-:-

FBC Došwich Milevsko

Datum a čas konání: 24.10.2021 16:00

Open Game 2015

Stříbro s vůní zlata

Závěr školního roku patří již devátým rokem mezinárodnímu florbalovému turnaji Hummel Open Game v Brně. V kategorii „Amatéři“ je tento turnaj vnímán jako neoficiální mistrovství České republiky amatérských florbalových týmů.
Honzíci z Pacova patří mezi tradiční účastníky tohoto turnaje, vrcholným úspěchem byly doposud bronzové medaile z června roku 2013. Honzíci na turnaj vyráželi téměř v plné sestavě s chutí napravit to, co se jim loňský rok nepodařilo – postoupit opět do bojů o medaile. V obraně nastoupili: M. Nesvačil, O. Toman, J. Papež, M. Vlach, P. Diviš a T. Krátoška. V útoku se objevili: M. Doubek, Z. Kounek, J. Maršík, M. Paták, M. Buřič a J. Tomšů. Branku statečně střežili bratři Jan a Jaroslav Marešovi.

Turnaj pro Honzíky začal v poslední červnový čtvrtek a pátek pěti zápasy v základní skupině. Že Honzíci proplují základní skupinou pěti výhrami s celkovým skóre 55:14, čekal jen málokdo. Prvním soupeřem byl tým FBC Mohelnice, následovaly Honzíkům známé týmy White Flying Rabbits, BushBand, CRPA a Spiders z Valašského Meziříčí. Ve všech zápasech základní skupiny Honzíci soupeře technicky přehráli, vyplatil se zároveň i taktický tah šéftrenéra M. Doubka ohledně nasazení třech čtyřčlenných formací (turnaj v kategorii Amatéři se hraje systémem čtyři hráči a jeden gólman v poli na zmenšeném hřišti o rozměrech 34 x 17m).

Po pátečním odpočinku na kolejích Vysokého učení technického nastoupili v sobotu dopoledne Honzíci, plní sebevědomí – ale s pokorou, k vyřazovacím bojům. Nejprve se střetli s týmem FBC ČŮČO (výběr hráčů z týmu FBC UNITED České Budějovice). Po opatrném úvodu vyhrál tým z Pacova přesvědčivě 13:2. Dalším soupeřem v cestě za medailí byla Tatchenta Zhoř. Borci ze Zhoře do zápasu nastoupili s velkým nasazením a díky dvěma povedeným střelám a dobrému pohybu vedli ve čtvrtině zápasu o dva góly. Honzíkům vstřelené branky pomohly v koncentraci, zrychlili rozehrávku a donutili soupeře k faulům. Zlom zápasu představovaly využité přesilové hry. Do poloviny zápasu Honzíci vstřelili dohromady čtyři branky, vedení již nepustili a vyhráli 9:4. Ve čtvrtfinále čekal na Honzíky tým z nedalekého Slovenska – Žltý Sneh, který turnajem procházel, až do čtvrtfinále, bez jediné prohry. Úvod vzájemného klání byl vyrovnaný, zápas rozhodla úspěšnost střeleckých pokusů. Soupeř ze všech svých šancí nedokázal ani jednou skórovat. Honzíci ovládli čtvrtfinále vysoko 7:0.

V nedělním semifinále se pacovští střetli s vítězem Amatérské florbalové ligy – s týmem RON Software. Zápas Honzíci, s trpělivostí sobě vlastní, zvládli. V devátém zápase turnaje se na plno projevil povedený tah šéftrenéra Honzíků, kdy tři čtveřice pacovských přehrály dvě čtveřice soupeře. Slovy pořadatele: „Zápas hattrickem a asistencí rozhodl Milan Paták z Honzíků a poslal je do finále.“ Radost Honzíků z postupu do finále však na plno propuknout nemohla. Po zákeřném zákroku soupeře v rohu hřiště byl zraněn v dobré pohodě hrající M. Buřič a následně se zranil i klíčový střelec a kapitán týmu M. Doubek (celkově druhý muž kanadského bodování turnaje). Oslabeni o dva útočníky tak Honzíci, po slavnostním úvodu a státní hymně, nastoupili k boji o zlaté medaile proti obhájcům titulu Fialovým Kobrám GLOBO GYM. Honzíci ve finálovém zápase tahali za kratší konec. Soupeř celou dobu těžil z propracované rozehrávky a přesné střelby. Po statečném výkonu Honzíci podlehli soupeři 5:7 a brali stříbro. Díky týmovému výkonu a předvedené povedené hře ve všech deseti turnajových zápasech má však pro Honzíky vůni zlata.

Najdete nás na Facebooku

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. FBŠ Plzeň 4 52:18 10
2. FK Slovan Jindřichův.. 4 21:18 10
3. FBŠ Slavia Plzeň 4 60:21 9
4. FBC Spartak Kaplice 4 31:19 9
5. FBC Strakonice 4 29:23 9
6. FBC Došwich Milevsko 4 23:16 8
7. FBC Písek 4 28:26 8
8. FBC Rokycany 4 21:34 5
9. FBC Štíři České.. 4 22:32 4
10. TJ Centropen Dačice 5 29:40 3
11. Pacovští Honzíci A 5 20:37 0
12. FA České Budějovice 4 15:67 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FBC Štíři České Budějovice B
Pacovští Honzíci A
8:3
Podrobnosti
Financování
Oddíl je financován z prostředků MŠMT
Město Pacov Rendl Selekta Pacov
SI-NEK
Microcomp PLUS
HD Servis Milan Doubek
Jednadvacítka

TOPlist Počet návštěv: 8476
Posledních 30 dnů: 407 | Posledních 7 dnů: 67 | Poslední den: 8

© 2021 Pacovští Honzíci | Všechna práva vyhrazena | pacovsti.honzici@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne