Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Easter Cup

Úvodník

Jak už to tak u nás bývá, ani před tímto turnajem se nás nevyvarovali trable se sestavou. Nejprve se odhlásilo bratrstvo Marešů, prej oslava narozenin…:-), a aby toho nebylo málo tak Konyho zradili záda. Přesto jsme doufali, že zbytek z nás už bude moct jet. Ovšem to se nestalo. Den předem se odhlásil Divoch, kvůli diplomce (doufáme tedy že poctive psal), a aby toho nebylo málo, tak ráno v den turnaje nám přisla sms od Šivida, že mu z Olomouce ujel vlak, že to asi také nestihne. Přesto stále žila naděje, že stihne případné čtvrtfinále. Nedalo se nic dělat a vydali jsme se v malém, přesto odhodlaném, počtu směr Třešť. V Pejru jsme nabrali poslední posilu našeho týmu, a to Pešu do brány. Po příjezdu jsem se dozvěděli, že turnaj má malý skluz, a jelikož jsme přijeli s dostatečným předstihem, vydali jsme se do nejbližší hospody na oběd. Jako správný zájez jsme si objednali 5x kofolu a 5x česnešku. Po tomto posílení nás už čekal první zápas…
Sestava pro tento turnaj byla následující: Peša – Nesvi, Míra, Šivid (od posledního zápasu skupiny) – Mates, Milan, Papiňák, Kepi

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Pancharti 2:2 (0:1;2:1)

Komentář: Od začátku jsme přizpůsobili taktiku hry tomu, kolik nás bylo (tedy 1 na střídání). Snažili jsme se držet míček na našich hokejkách a zbytečně se nehonit, což se nám poměrně dlouhou dobu dařilo. Jenom ty góly né a né přijít, a že šance byly. A tak přišel zákonitý trest, soupeř z ojedinělé šance dokázal skórovat, ovšem s velkým přispěním tečujícího Nesviho. Přesto že do poločasu jsme si vypracovali další příležitosti, vyrovnat se nám nepodařilo. Druhý poločas pokračoval tak, jak první skončil, tedy naším pobytem na soupeřově polovině. Naše dobývání si postupem času vyžádalo své ovoce, to když se podařilo vyrovnat Kepimu, který zůstal nepokrytý před brankářem a pohodlně ho přehodil. Nedlouho poté nám soupeř nabídl možnost přesilové hry, kterou po pár vteřinách po krásné kombinaci zužitkoval Mates. Od této chvíle jsme chtěl dál hru kontrolovat, ale bohužel slabší chvilku si opět vybral Nesvi, když namazal přímo spoupeři na hokejku, který tak dokázal vyrovnat. Nakonec ještě zazvonila tyčka na každé straně a to však bylo to poslední, co se v tomto utkání odehrálo. V prvním zápase jsme si tak připsali remízku, na konci skupiny uvídíme jak bude důležitá.
Branky: Kepi (1), Mates (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – FBC Sádla Jihlava 3:4 (0:1;3:3)

Komentář: Toto utkání jako kopíroval předchozí, alespoň co se první části hry týče. Opět jsme to byli my, kdo měl míček častěji na hokejce a tlačil se do střel, bohužel opět jsme nedokázali dát gól, a to ani za cenu dvou přesilovek, které se nám naskytli. A opět to byl soupeř, kdo se dostal do vedení, poté, co proměnil hned svou první šanci. Tím také první půlka skončila. Druhá půle už měla průběh jiný a dalo by se říci že pro diváka musel být strhující, bohužel už né tak pro nás. Po sérii hrubých chyb se soupeř dostal dokonce do tříbrankového vedení. A v tuto chvíli začala naše stíhací jízda. Na soupeřovu branku se valil jeden útok za druhým a bylo jen otázkou času, kdy tam něco spadne. První kdo se o to postaral byl Papiňák. Hned po buli se do šance hrnul Milan, nejdřive byl faulován, ale z následné rozehrávky se dokázal prosadit a bylo to tak už jen o gól. Netrvalo ani další minutku a Milanovi se dokonce podařilo vyrovnat, bohužel psychické převahy jsme nedokázali využít, a místo aby jsme sami skórovali, tak jsme po další chybě opět inkasovali. Nepodařilo se nám vyrovnat ani přes závěrečnou power-play, a tak jsme své druhé utkání prohráli. Od této chvíle nebylo otázkou z jakého místa postoupíme, ale zda-li vůbec postoupíme.
Branky: Milan (2), Papiňák (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Tatchenta Zhoř 2:1 (0:0;2:1)

Komentář: Ve třetím utkání nás čekal už jistý vítěz naší skupiny. Před zápase jsem se rozhodli pozměnit tatiku a místo aktivní hry vycházet ze zabezpečené obrany a čekat na brejky. To se nám take dlouho dařilo, a první poločas tak skončila 0:0. Ve druhé části jsme si řekli, že dozadu je to dobré, ale ještě se pokusit přidat nějaký ten gól, ale s tím že každý bod je pro nás důležitý. Konečně se podařilo dát první gól v zápase nám, konkrétně Kepimu. Poté jsme se soustředili spíše na obranu, což se ovšem moc nevyplatilo. Poté co se Papiňák zapoměl vrátit se svým hráčem bylo najednou vyrovnáno.(už od poloviny křičil: “Neee, SORRYYYYY!”) To však ještě nebyl konec zápasu. Byli jsme to zase my, kdo se hrnul dopředu a snažil se o vítězný gól. Což se nám podařilo. Do konce zbývala pouhá jedna vteřinka, když Milan našel před bránou nikým nehlídaného Matese, který pohodlně skóroval a zajistil nám tak nejen první výhru na turnaji, ale zároveň postup ze skupiny.
Branky: Kepin (1), Mates (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – V3S Kněžnice 3:2 (2:1;1:1)

Komentář: Do posledního zápasu nás posílil Šivid, který přicestoval z Olomouce, což pro nás bylo velice příjemné, ovšem ještě než se stačil převléci, a podívat na hřiště, už jsme vedli 2:0. Nejdříve využil přesilovku krásnou střelou Mates, a nedlouho poté předvedl idividuální průnik zakončený gólem Milan. Soupeři se však do poločasu podařilo ještě snížit. A chvíli po přestávce dokonce vyrovnal. Za tohoto stavu bychom postupovali ze 4. místa a čekalo by nás hned první čtvrtfinále, tomu jsme ovšem chtěli zabránit. A naštěstí se to povedlo, postaral se o to opět Mates, opět střelou z větší dálky. Do konce už se naštěstí nic nepřihodilo a my tak mohli slavit postup do čtvrtfinále ze 3. místa ve skupině. Naším soupeřem se měl stát druhý tým dopolední skupiny, což byli Pacienti Luka nad Jihlavou.
Branky: Mates (2), Milan (1)

***

Čtvrtfinále: Pacovští Honzíci – Pacienti Luka nad Jihlavou 6:2 (3:2;3:0)

Komentář: Tak konečně zápas podle našeho gusta. Neuběhla ani půl minutka a Kepin se prodral podél mantinelu a chladnokrevně zavěsil 1:0. Soupeř se tak musel tlačit před naší bránu, čehož jsme mohli využívat k brejkům, jeden z nich zužitkoval Mates. Ovšem ani soupeř se nechtěl vzdát tak lacino a po jedné z našich nedůsledností se mu podařilo snížit na 1:2. My jsme ovšem ve svém středu měli Kepína, který dokázal zvýšít na 3:1, tentokrát pohodlně dorazil míček odražený od zadního mantinelu.. Místo, aby jsme poločas vklidu dohráli, nechali jsme si dát ještě jeden gól. Tím však první část skončila. Od začátku druhé to byl opět soupeř, který se snažil tvořit hru, ovšem po jednom z brejku se do střelecké pozice dostal Milan, byl však faulován, ale z následné standartky vymetl šibenici 4:2. Teď už soupeři vpodstatě nezbývalo nic jiného než útočit. A toho jsme dokázali dokonale využít,tedy spíš Kepin. Na 5:2 zvyšoval poté co byl sám nehlídaný před brankou a nezbývalo mu tak nic jiného než skórovat. A na 6:2 opět dával Kepin, když zužitkoval akci, nemlich stejnou jako předchozí. Svým 4. gólem v uktání a 5. na turnaji se tak dostal do čela tabulky střelců a nahlas si řekl o celkové výtězství. Uktání už se pak jen dohrálo a my tak mohli slavit zasloužený postup do semifinále.
Branky: Kepin (4), Mates (1), Milan (1)

***

Semifinále: Pacovští Honzíci – Tatchenta Zhoř 4:1 (1:1;3:0)

Komentář: V semifinále na nás čekal soupeř, se kterým už jsme se jednou na turnaji úspěšně utkali, a to Tatchenta Zhoř. Chtěli jsme hrát stejně jako tomu bylo v našem prvním vzájemném utkání, tedy nepouštět soupeře do šancí a čekat na nějaký brejk. Bohužel tentokráte se nám to tolika nedařilo, neboť soupeř se dostal do vedení 1:0. To nám trochu nabouralo naše plány a museli jsme se vrhnout do útočení. Toho mohl soupeř využívat k rychlím protiútokům, které naštěstí končili na výborně chytajícím Pešovi. Do poločasu se nám naštěstí podařilo vyrovnat, když se o to postaral Mates. Ve druhé půli byla k vidění hra se šancemi na obou stranách, ale naštěstí pro nás jsme to byli my kdo přidával góly. Nejprve se dokazal důrazem před bránkou prostadit Kepin a posléze upravil na 3:1 pro náš tým Milan. Teď bylo naopak na soupeři aby se hrnul do útoku, ovšem naše obrana pracovala spolehlivě a důsledně. Místy až moc, na což doplatil Papiňák nebo spíše jeho zlomená hokejka (byla to už druhá na turnaji, neboť v některém z předchozích utkání už přišel o “Motyku” i Míra), a tak si na zbytek utkání musel půjčit od hráče z týmu Pacientů (za čož jim velice DĚKUJEME). Necelé dvě minutky před koncem se soupeř odhodlal ke hře bez brankáře, která jim ve čtvrtfinále přinesla vyrovnání, ovšem tentokráte už jim ku pomoci nebyla, a naopak Nesvi dokázal trefit branku přes celé hřiště, čímž stanovil konečné skóre 4:1 pro náš tým.
Branky: Mates (1), Milan (1), Kepin (1), Nesvi (1)

***

Finále: Pacovští Honzíci – FBC Atlantis 4:2 (1:0;3:2)

Komentář: Ač se to po počátečních rozpačitých výkonech zdálo neuvěřitelné, byl před námi poslední zápas turnaje a to rovnou finálový. Soupeřem nám v něm byl doposavad suveréní tým FBC Atlantis, který vyhrál dopolední skupinu a ani ve vyřazovacích bojích neměl větší problémy. Řekli jsme si, že budeme hrát opět poctivě ze zabezpečené obrany, a počkáme co soupeř vymyslí (jelikož sil už opravdu nebylo nazbyt). Z počátku si soupeř vypracoval pár příležitostí, ovšem všechny skončili na Pešovi. To však bylo na dlouhou dobu vše co soupeř předvedl, postupně jsme převzali iniciativu finálového utkání do svých rukou a začali si vytvářet šance. Jednu z nich dokonce dokázal využít Šivid, ze kterého se, jak se později ukázalo, stala hvězda finálového uktání. Do poločasu jsme nadějné vedení bez větších problémů udrželi. O přestávce jsme si řekli, že dál musíme makat, že nám chybí pouhých 10 minutek k vítězství. Místo očekávaného náporu Atlantisu jsme však stále hru kontrolovali spíše my, a samozřejmě jsme si i připravovali další šance. Nejprve se podařilo skórovat opět Šividovi, a poté na 3:0 zvyšoval Mates, který se tak dotáhl v boji o krále střelců na dosud vedoucího Kepiho. Takto získané vedení nás sice uklidnilo,ale to nepolevilo na naší koncentraci a dál jsme hráli svou hru. (Začal se ozývat i Peša z brány, protože i on viděl, že nám začínají docházet síly. Což nám vrámci možností pomohlo.) Nějakých pět minutek před koncem to bylo dokonce ještě veselejší, to když perfektně provedeným blafákem dovršil svůj hatrick Šiva. Od této chvíle už bylo o vítězi v podstatě rozhodnuto,ale síly stále docházely. Ke slovu se dostal i soupeř. Bohužel se nám nepodařilo udržet por Pešu čisté konto a nechali jsme v závěru soupeře dvakrát skórovat, to ovšem na našem celkovém vítězství už nic nezměnilo, a my se tak mohli radovat ze zaslouženého TITULU.
Krom celkového vítězství jsme si odvezli i cenu pro nejlepšího střelce, o níž se podělil Mates, Kepin a jeden hráč týmu Atlantis (trofej pro sebe v napínavém souboji kámen, nůžky, papír urval Mates). Všem hráčům je třeba poděkovat za předvedený výkon (kolikárt i za hranicí možností) a obětavost během celého turnaje. Zvláštní díky pak patří Pešovi, který výtečně zalepis slepé místo v naší už tak prořídlé sestavě.
Branky: Šivid (3), Mates (1)