Datum a čas konání: 24.9.2023 09:00
Místo: SH Soběslav

Duck cup 2010

Úvodník

Přesto že to dlouhou dobu vypadalo, že se turnaj kvůli malému počtu týmů ani neuskuteční, nakonec se organizátorům podařilo dát dohromady velice kvalitní turnaj. Turnaj se odehrával v nám velice dobře známé Třešti, kde jsme letos již jedem turnaj dokázali vyhrát. Možná díky tomu, že se jednalo o první turnaj nové sezóny byla naše sestava velice dobrá (z opor chyběli v podstatě jen bratři Divišovi). Po našem příjezdu jsme se začali plně soustředit na zápasy, a čas mezi jednotlivými utkáními jsme si krátili odpočinkem v hale, sledováním soupeřů, či v případě Milana s Nesvim občasným pískáním jiných zápasů. Před čtvrtfinálovým utkáním jsme měli delší pauzu, kterou jsme využili k návštěvě naší oblíbené restaurace, abychom se pořádně naobědvali. Z oběda jsme se vrátili v podstatě za 5 vteřin 12 (začátek našeho zápasu), ovšem pořadatelé k nám byli shovívaví a nechali prvně odehrát jiné čtvrtfinále, takže jsme získali více času na trávení :). Poté už jsme se opět plně věnovali zápasům vyřazovací části. Postupně se nám podařilo dokráčet až do finále, kde jsme nestačili na hvězdný tým AIK Gothaj (o tom nížeji), přesto můžeme svým způsobem oslavovat zisk druhého místa, neboť je naše premiérové (doposavad jsme všechna naše finále vyhrávali). Závěrem je třeba poděkovat pořadatelům za super turnaj a hráčům za předvedené výsledky.

Sestava: Jára, Mary – Nesvi, Míra, Kony – Milan, Mates, Marša, Kepi, Filip, Papiňák

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Silence Iky 2:1

Komentář: Jelikož šlo o náš první zápas na turnaji nastupovali jsme do utkání s respektem, neboť většinou nám úvodní utkání nevycházejí. Z počátku byla hra poměrně vyrovnaná, spíše šlo o to poznat co soupeř dokáže. A byl to také soupeř, kdo si vypracoval první gólovou šanci, když se dostal do samostatného úniku, po chybě naší obrany. Naštěstí Jára, který dostal v bráně přednost a Mary tak šel do pole, bravurně zasáhl. Poté jsme pomalu začali více ze hry získávat my, a vypracovali jsme si také první gólovou šanci, kterou Milan hnedle proměnil, dobrou asistencí se na tom podílel Mates. Poté byla hra opět spíše vyrovnaná s náznaky šancí na obou stranách. Bohužel zhruba 5 minutek před koncem utkání přišla další chyba naší obrany, která dovolila soupeři jít do druhého samostatného úniku, který už skončil vyrovnávacím gólem. S remízou jsme se nechtěli smířit a začali jsme tak opět více !tlačit na pilu”. A minutu před koncem to přineslo i své zasloužené ovoce, když se po tlaku trojice Mates, Papiňák, Kepi prosadil posledně jmenovaný. Ve zbylém čase jsme si vedení pohlídali a soupeře už do další šance nepustili. Naopak těsně před koncem měl Filip na hokejce náš třetí gól, a třebaže trestuhodně netrefil branku na našem vítězství to už nic nezměnilo. Vstup do turnaje se nám tak povedl.
Branky: Milan (1), Kepi (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – FBŠ Jihlava dorost 2:0

Komentář: Ve druhém utkání nám byl soupeřem dorostenecký tým Jihlavy. Na chlapcích bylo znát, že hrají spolu soutěž, jelikož dokázali produkovat hru podle systému. Hra byla dlouhou dobu vyrovnaná, s menší převahou na naší straně. Do první velké šance se dostal Kepi, který se ocitl sám před víceméně prázdnou brankou, bohužel byl asi natolik svou šancí překvapen, že netrefil. V dalším průběhu to bylo čekání na to, kdy se nám konečně podaří skórovat, to se nám ovšem dlouho nedařilo. Samozřejmě jsme si museli hlídat i zadní vrátka. Pár minut před koncem dostal Kepi šanci na reparát, když se opět vyskytnul sám před bránou, ovšem ani v tomto případě se netrefil. Na posledních pár minut jsme dokonce zkusili poslat na hřiště údernou formaci Marša, Milan, Mates. Když už to vypadalo, že utkání skončí bez gólu, ujalo se Milanovo backhandové plácnutí do míčku. Soupeř byl i inkasovaného gólu evidentně opařen, neboť po pár vteřinách Marša zvýšil už na 2:0. V závěrečných 20 vteřinách se do šance ještě dostal Papiňák, ovšem jeho šance gólem neskončila. I druhé utkání jsme tak zvládli na výbornou.
Branky: Milan (1), Marša (1)

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – FK Orel Telč 0:2

Komentář: Tak tenhle zápas byl z naší strany naprostá bída. Soupeř nás ve všem přehrával a především v koncovce. Třeba že se nám podařilo si připravit nějaké šance, tak jsme selhali v zakončení, naopak soupeř dokázal naše dvě chyby v obraně potrestat. Musíme doufat, že do příštího zápasu se náš výkon zlepší a bude šance proměňovat.

***

Základní skupina: Pacovští Honzíci – Snipers Team 2:1

Komentář: Po minulém nepovedeném zápase jsme především chtěli zlepšit projev naší hry. To se nám myslíme povedlo. Výhodou bylo se s týmem Snipers se velice dobře známe ze vzájemných přáteláků. Většinu utkání jsme byli lepším týmem, a také šance jsme si především vytvářeli my. O náš první gól se postaral samostatnou akcí Kepi, když prošel přes polovinu hřiště a bezproblémově zavěsil. O chvíli později bylo ještě veseleji, to když se prosadil Milan po Papiňákově nahrávce (ještě že se bál střílet a raději nahrával). Ale samozřejmě by jsme to nebyli my, kdybychom nenechali utkání zdramatizovat, zhruba 2 minuty před koncem jsme nechali soupeře snížit po závaru před naší brankou. Naštěstí ve zbývajícím čase už se nic podstatného nestalo a tak jsme si připsali třetí vítězství ve skupině. O tom jestli budeme postupovat z 2. nebo 1. místa měl rozhodnout závěrečný zápas v naší skupině.
Branky: Kepin (1), Milan (1)

***

Čtvrtfinale: Pacovští Honzíci – Sharks Třešť 5:0

Komentář: Jelikož Orlové z Telče svůj poslední zápas ve skupině jen remizovali, mohli jsme se těšit z postupu z 1. místa ve skupině a s lehčím soupeřem do čtvrtfinále. Soupeř z Třeště neměl nikoho na střídání a tak tomu musel také přizpůsobit taktiku, čili spíš čekali na naše chyby. Tento styl hry nám však vyhovoval, neboť jsme si vypracovali více šancí. První gól dal ovšem soupeř, naštěstí pro nás neplatil, jelikož ho bylo dosaženo po úderu nohou. Od této chvíle jsme se naplno začali prosazovat my. První gól zaznamenal po důrazné dorážce před brankou Papiňák. O pár minut déle se něco podobného podařilo i Milanovi. A když se hned po rozehrávce prosadil Mates, bylo o výsledku zápasu v podstatě rozhodnuto. Ve zbytku utkání jsme už spíše chtěli pošetřit síly na následující semifinále. Přesto se nám ještě podařilo 2x skórovat, a to konkrétně Kepimu a Maršovi. V tomto utkání byl v brance Mary, který si tak připsal čisté konto.
Branky: Papiňák (1), Milan (1), Mates (1), Kepin (1), Marša (1)

***

Semifinále: Pacovští Honzíci – FBŠ Sabots Jihlava 3:0

Komentář: Další výborně takticky zvládnuté utkání. Od začátku jsme hráli zodpovědně v obraně a soupeře v podstatě za celé utkání nepustili do vyloženější příležitosti. Po lehce ospalém začátku z obou stran jsme si začali vypracovávat příležitosti. A hned tu první proměnil střelou pod břevno Marša. Po pár minutách to bylo dokonce ještě veselejší, to když se střelou, která se otřela o tyčku, prosadil Mates. Od této chvíle jsme se soustředili na zodpovědnou obranu, abychom pomohli i Járovi k čistému kontu. A když se nám navíc ještě zásluhou Kepiho podařilo zvýšit na 3:0, vypadalo to s našimi finálovými ambicemi velice dobře. Jelikož ve zbývajícím čase se už nic významnějšího neudálo, mohli jsme slavit zasloužený postup do finále.
Branky: Marša (1), Mates (1), Kepin (1)

***

Finále: Pacovští Honzíci – AIK Gothaj 2:5 (2:2;0:3)

Komentář:Finálové utkání už se hrálo na dva poločasy. Soupeřem nám v něm byl největší favorit turnaje, který ve svém středu měl i hráče z týmu mistra republiky, tedy z Tatranu. Přesto jsme se nechtěli vzdávat a především si užít tento zápas. Od samého začátku se hrálo v plném tempu. Neuběhlo ani 20 vteřin a my už po chybě prohrávali 1:0. Jenže po dalších zhruba 15 vteřinách už bylo srovnáno, to když se prosadil Marša. Po pár dalších vteřinkách to bylo pro náš tým dokonce ještě lepší, to když si soupeř dal vlastní gól. Jenže neuběhla ani první minuta tohoto zápasu a po naší další chybě bylo vyrovnáno na 2:2. Po tomto hektickém úvodu se hra poněkud zklidnila. Oba týmy si vytvářeli své šance, ovšem výborně zasahovali gólmani. Chvíli jsme byli lepší my, a chvíli zase soupeř. Do konce prvního poločasu už však žádný gól nepadnul. Do druhé půle jsme šli s tím, že když budeme dál hrát aktivně tak se nám může podařit soupeře zaskočit. Jenže to byla další hloupá chyba která nás hned po začátku srazila, jelikož jsme opět po 20 vteřinách inkasovali. Flintu do žita jsme ovšem ještě neházeli. Bohužel postupně přicházeli další chyby, které soupeř dokázal trestat. Zhruba po 3 minutách druhé půle to už bylo 4:2 pro AIK, nutno dodat, že šlo o sporný gól, neboť jeho střelení předcházelo písknutí jednoho z rozhodčích, přesto byl nakonec uznám. V dalším průběhu hry se nám naskytla dokonce možnost přesilové hry (dost možná to byla jediná přesilovka celého turnaje :)). Výbornou možnost na snížení měl Marša, který se objevil sám před brankářem, ovšem trefil ho pouze do připravené ruky. Přesilovku jsme tak bohužel nevyužili. A tak přišel zákonitě trest, v podobě gólu na 5:2 po dalším našem zaváhání. Soupeř už si získané tříbrankové vedení pohlídal a zaslouženě tak slavil vítězství nejen v tomto zápase ale i v celém turnaji (nebyli poraženi za celý turnaj). V tomto zápase bylo vidět, že soupeř je mnohem větších kvalit než-li my, jelikož každou naší chybu dokázal bleskově využít, zatímco my ne. Přesto je naše konečné 2. místo v turnaji úspěchem.
Branky: Marša (1), vlastní (1)