SH Osvobození Pelhřimov, 10.11.2019 14:00

2 : 5

(1:1,1:2,0:2)

FTC Vysoké Mýto

Honzíci chtěli proti Mýtu odčinit prohru s Dačicemi. Do domácího zápasu nevstoupili špatně. Směrem dopředu to sice nebylo ideální, přesto šlo Áčko do vedení zásluhou Matěje Doubka. Mýto se v prvních deseti minutách nemohlo dostat do hry. O to větší je škoda, že hosté dokázali zužitkovat přesilovou hru, takže se do šaten šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina začala přesně opačně. Mýto Honzíky přehrávalo a díky dalšímu přesilovkovému gólu odskočilo už do vedení 3:1. Naději vykřesal Milan Buřič gólem ve vlastním oslabením, kdy vymetl růžek branky soupeře. A mohlo být ještě veseleji, ale Šimon Ledvinka neproměnil trestné střílení v závěru druhé třetiny.

Klíčovým okamžikem se stal úvod poslední části. Honzíci, kteří hráli přesilovku, si vypracovali řadu šancí, ale ani jedna gólem neskončila. Naopak Mýto svoji další početní výhodu zužitkovalo a opět odskočilo o dvě branky. Frustrovaní Honzíci si už nedokázali vytvořit větší šanci. Hřebíček do rakve hosté zatloukli už 8 minut před koncem, kdy zvyšovali už na 5:2 a tento výsledek se už do závěrečné sirény nezměnil.