SH ZŠ Osvobození, Pelhřimov, 24.11.2019 14:00

13 : 4

(2:0,4:1,7:3)

FBK Piráti Sokol Chrudim

Honzíci nastoupili do utkání v dobrém tempu a s vědomím, že musí přerušit nepříznivou sérii tří proher v řadě. Chrudim se v úvodních minutách pouze bránila, domácí ale žádnou ze svých šancí nevyužili. Skóre otevřel po nahrávce Doubka Tomáš Dohnal až ve třinácté minutě a dodal Honzíkům klid na hokejky. Na 2:0 zvyšoval zanedlouho Adam Škoda, když se dostal k dorážce ve velkém brankovišti.

O slovo se přihlásil také soupeř a vybojoval si v závěru prvního dějství přesilovku, kterou si přenesl i do druhé třetiny. Honzíci se dokázali tlaku ubránit, a navíc odpověděli dalším gólem do sítě soupeře, když podruhé v zápase zafungovala spolupráce Diviš – Škoda. Chrudim se přeci jenom dočkala a povedlo se jí snížit na 1:3. Áčko ale nepolevovalo, vyvarovalo se chyb při rozehrávce, kterou chrudimští napadali, a do konce druhé třetiny si vypracovalo pětibrankový náskok po gólech Krátošky, Dohnala a Duška.

Třetí část zápletku nepřinesla. Honzíci bezpečně kontrolovali své vedení a směrem dopředu byli i nadále efektivní. Diváci, kteří zavítali do pelhřimovské haly, viděli i exhibiční kombinace do prázdné brány. A to převážně v podání první útočné řady Dušek – Buřič – Doubek, která obstarala ve třetí třetině 7 gólů, čímž definitivně podtrhla výhru Honzíků v posledním zápase první poloviny.